Лист № 97 від 31.07.2020 АМКУ щодо ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях ТОВ «ХОУМ-НЕТ» в м. Баштанка Миколаївської області

Вихідні реквізити
Вих. № 97 від 31.07.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
АМКУ, Антимонопольний комітет України

Голові Антимонопольного комітету України

ПІЩАНСЬКІЙ О.С.

 

 

Вих. № 97

від 31.07.2020

 

Щодо ознак порушення законодавства

про захист економічної конкуренції

в діях ТОВ «ХОУМ-НЕТ» в м. Баштанка Миколаївської області

 

Шановна Ольго Станіславівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

ІнАУ, за Статутом, створена з метою сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ в Україні.

ІнАУ вже неодноразово направляла звернення до Антимонопольного комітету України з проханням вжити заходів, направлених на припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку окремих провайдерів телекомунікацій при встановленні та застосуванні ними вартості на послуги доступу до Інтернету, що може мати негативні наслідки на конкуренцію в окремих територіальних одиницях.

Наразі, до нас надійшло чергове звернення з аналогічного питання. Зокрема, ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ» скаржиться на те, що ТОВ «ХОУМ-НЕТ» в м. Баштанка Миколаївської області проводить акцію свого тарифного пакету «Соціальний Інтернет», за умовами якого підключення нових абонентів становить 1,20 грн, щомісячна абонентна плата до 31.12.2020 становить 1,20 грн. При цьому, за повідомленням ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ», акція передбачає можливість переходу абонентів від інших провайдерів телекомунікацій за такими ж умовами, тобто, за тарифом 1,20 грн. Після завершення дії тарифного пакету «Соціальний Інтернет» абоненти автоматично переводяться на тарифи, які будуть затверджені та діятимуть станом на 01.01.2021. З умовами цієї акції можна ознайомитись за посиланням на вебсайті ТОВ «ХОУМ-НЕТ» www.homenet.ua/podkliuchytsia.

Враховуючи зазначене, вважаємо, що ТОВ «ХОУМ-НЕТ», встановлюючи окрему, значно нижчу вартість підключення нових абонентів до мережі Інтернет, та місячну абонентну плату на послугу доступу до Інтернету для жителів в м. Баштанка Миколаївської області, а також, встановлюючи ОКРЕМУ вартість на такі ж послуги ОКРЕМО для абонентів, які отримують послуги доступу до Інтернету від інших провайдерів телекомунікацій у цьому населеному пункті, вчиняє порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що може мати негативні наслідки для діяльності інших провайдерів телекомунікацій.

А, використовуючи у назві тарифного пакету вираз «Соціальний Інтернет», ТОВ «ХОУМ-НЕТ» порушує законодавство про захист економічної конкуренції, порушення якого визначено у статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», як поширення інформації, що вводить в оману, оскільки, законодавство у сфері телекомунікацій не містить такого поняття, як «соціальний» чи «соціальний Інтернет». Натомість, у потенційних абонентів може скластись враження, що цим провайдером пропонується якась особлива, пільгова умова послуги.

Вважаємо, що такі дії ТОВ «ХОУМ-НЕТ» можуть мати негативні наслідки для господарської діяльності інших операторів, провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету у межах м. Баштанка Миколаївської області. Відповідно, абоненти можуть зацікавитись тимчасовою акційною тарифною пропозицією «Соціальний Інтернет», відбудеться відтік абонентів у інших операторів, провайдерів телекомунікацій. Проте, насправді, абоненти не отримають фінансової вигоди, оскільки, після 01.01.2021 до них будуть застосовуватись звичайні тарифи цього провайдера.

Частиною третьою статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» встановлено, що Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення взаємодіють, зокрема, з громадськими організаціями у роботі по запобіганню порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Отже, враховуючи вищенаведене, направляємо Вам для розгляду звернення ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ» від 27.07.2020 № 151 з додатками, та просимо здійснити аналіз фактів, викладених у цьому зверненні та нашій інформації, на предмет виявлення та припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях ТОВ «ХОУМ-НЕТ» при наданні послуг доступу до мережі Інтернет.

При проведенні дослідження просимо звернути особливу увагу на те, за рахунок яких фінансових ресурсів (власний прибуток тощо) ТОВ «ХОУМ-НЕТ» встановлює такі значні знижки на послуги підключення та доступу до Інтернету для абонентів у м. Баштанка Миколаївської області.

Про результати розгляду нашого звернення та звернення ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ» від 27.07.2020 № 151, просимо проінформувати письмово.

 

Додаток:

Звернення ТОВ «ВІНЕР ТЕЛЕКОМ» від 27.07.2020 № 151 з додатками.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                                   А. Пятніков