Лист № 95/1-2 від 28.10.2022 ВРУ щодо прийняття проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час (реєстр. № 7687 від 22.08.2022)

Вихідні реквізити
Вих. № 95/1-2 від 28.10.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України
Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Голові Верховної Ради України

СТЕФАНЧУКУ Р.О.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань національної безпеки, оборони та розвідки

ЗАВІТНЕВИЧУ О.М.

 

Копії:

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

ТРЕТЬЯКОВІЙ Г.М.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань організації

державної влади, місцевого самоврядування,

регіонального розвитку та містобудування

КЛОЧКУ А.А.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань економічного розвитку

НАТАЛУСІ Д.А.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

АРІСТОВУ Ю.Ю.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань антикорупційної політики

РАДІНІЙ А.О.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань інтеграції України до Європейського Союзу

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О.

Вих. № 95/1-2

від 28.10.2022

 

Щодо прийняття проекту Закону (№ 7687 від 22.08.2022)

 

            Інтернет Асоціація України, яка об’єднує понад 230 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з приводу наступного.

            22 серпня 2022 року у Верховній Раді України за № 7687 зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час (далі – проект Закону), ініційований Кабінетом Міністрів України.

            20 вересня 2022 року проект Закону прийнято за основу із скороченням строку підготовки до 2-го читання.

            Проектом Закону визначаються умови, за яких військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, підлягають бронюванню. Так, змінами до статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» пропонується встановити, що бронюванню підлягатимуть військовозобов’язані, які працюють, зокрема, на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України. Також пропонується встановити, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України.

            Інтернет Асоціація України у своїх зверненнях до органів державної влади з питань бронювання військовозобов’язаних працівників сфери електронних комунікацій постійно наголошує на необхідності якнайшвидшого вирішення цього питання. Адже надання послуг електронних комунікацій населенню, державним установам та організаціям, іншим суб’єктам, в т.ч. на об’єкти критичної інфраструктури, потребує від постачальника послуг цілодобової підтримки електронних комунікаційних мереж в справному стані, проведення аварійно-відновлювальних робіт, які можуть бути викликані пошкодженнями, в т.ч. нанесеними у ході бойових дій. Все це потребує негайного реагування та виконання навченими кваліфікованими фахівцями, які володіють необхідними відомостями та мають спеціальні знання у сфері електронних комунікацій. Процес навчання нових молодих фахівців займатиме значний час, та, з огляду на специфіку функціонування національного ринку електронних комунікаційних послуг, не в усіх містах та селах порушений процес функціонування електронних комунікаційних мереж може бути відновлений. Також якомога швидше повинні бути впроваджені і критерії бронювання військовозобов’язаних за суб’єктами господарювання, які надають електронні комунікаційні послуги.

            На сьогодні, процедура бронювання військовозобов’язаних працівників сфери електронних комунікацій, тобто, сфери, яка є критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, є ускладненою.

            Враховуючи зазначене, просимо Вас якнайшвидше внести до порядку денного та розглянути проект Закону № 7687 від 22.08.2022 про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                          Олександр Савчук