Лист № 93/1-2 від 09.10.2023 ДПС та НКЕК щодо перегляду рішення ГУ ДПС у Київській області про анулювання реєстрації платника єдиного податку ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП»

Вихідні реквізити
Вих. № 93/1-2 від 09.10.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Державна податкова служба України
НКЕК, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку

Виконувачу обов’язків Голови Державної податкової служби України

КІРІЄНКО Т.П.

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах

електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку 

ЖИВОТОВСЬКОМУ О.М.

 

Копія на адреси:

1) Віцепрем’єр-міністру з інновацій, розвитку освіти,

науки та технологій – Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

2) Міністру фінансів України

МАРЧЕНКУ С.М.

Вих. № 93/1-2

від 09.10.2023

 

 

Щодо вжиття заходів з перегляду рішення Головного Управління

ДПС у Київській області від 29.09.2023 № 265/04-08 про анулювання

реєстрації платника єдиного податку ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП»

  

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

            До ІнАУ надійшло звернення від нашого учасника – ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» (ЄДРПОУ – 37721060), яке є постачальником електронних комунікаційних послуг, включене до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг за № 1650 та надає послуги доступу до мережі Інтернет на території Київської області, з проханням сприяння у вирішенні ситуації з анулюванням реєстрації платника єдиного податку.

            29 березня 2021 року, з огляду на звернення операторів, провайдерів телекомунікацій, ІнАУ було направлено на адресу Голови Державної податкової служби України Любченка О.М. лист за № 68, в якому просили надати інформацію про те, чи суперечить наявність запису виду економічної діяльності за КВЕД 61.90 у підприємства, що є провайдером телекомунікацій та включене до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, умові реєстрації платником єдиного податку та перебуванню на спрощеній системі оподаткування.

            На зазначене звернення отримали листа від 06.08.2021 № 18167/6/99-00-18-04-03-06 (https://inau.ua/document/lyst-no-177-vid-dps-25082021-shchodo-nadannya-rozyasnen-stosovno-opodatkuvannya-operatoriv), яким повідомлено, що «провайдерам телекомунікацій, у яких основний вид господарської діяльності відповідно до реєстраційних даних належить до класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» розділу 61 «Телекомунікації (електрозв’язок)» КВЕД ДК 009:2010 не надано право на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, тому, норми пункту 8 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Кодексу не поширюються на таких суб’єктів господарювання».

            Проте, незважаючи на норми Податкового кодексу України та надані роз’яснення ДПС України з даного приводу, Головним Управлінням ДПС у Київській області винесене рішення від 29.09.2023 року № 265/04-08 про анулювання реєстрації платника єдиного податку ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» з підстав «здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання відповідно до пункту 3 п. 299.10 ст. 299 ПК України». Внаслідок цього ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» виключений з Реєстру з 30.09.2023.

            Відповідно до пункту 3 п. 299.10 ст. 299 ПК України реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 та підпунктом 298.8.6 пункту 298.8 статті 298 цього Кодексу.

            Відповідно до відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основним видом діяльності ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» є «61.10 Діяльність у сфері проводового електрозв’язку», та одним із інших видів – «61.90 Інша діяльність у сфері електрозв’язку».

            З 01.01.2022 набув чинності Закон України «Про електронні комунікації» (далі – Закон), яким визнано такими, що втратили чинність Закон України «Про телекомунікації», Закон України «Про радіочастотний ресурс України».

            Відповідно до статті 16 Закону суб’єкти господарювання, які мають намір здійснювати господарську діяльність як постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг, повинні протягом місяця від початку такої діяльності надіслати до регуляторного органу повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій. Відповідно до статті 17 Закону, регуляторний орган (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) включає ці відомості та веде Реєстр постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг в електронному вигляді за встановленими ним порядком та формою. З актуальними відомостями, розміщеними в цьому Реєстрі, можна ознайомитись за посиланням: https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=55&language=uk.

            Постановою НКЕК від 20 квітня 2022 року № 30 «Питання ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07 травня 2022 року за № 502/37838 (зі змінами), затверджено Порядок ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг та його форму, а також Орієнтовний перелік видів електронних комунікаційних послуг.

            ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» включений до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг за № 1650, як постачальник електронних комунікаційних послуг та не включене як постачальник електронних комунікаційних мереж.

            У Орієнтовному переліку видів електронних комунікаційних послуг, надане таке визначення послуги доступу до мережі Інтернет (код послуги IA.S1) – послуга, що забезпечує доступ до мережі Інтернет і можливість логічного з'єднання з кінцевими точками мережі Інтернет незалежно від технології, що застосовується в електронній комунікаційній мережі, і кінцевого (термінального) обладнання, що використовується.

            Слід зазначити, що відповідно до Орієнтовного переліку видів електронних комунікаційних послуг постачальник електронних комунікаційних послуг може надавати послугу технічного обслуговування і експлуатації електронних комунікаційних мереж (код послуги OS.S1), що, за визначенням, означає послугу з підтримки у працездатному стані обладнання електронних комунікаційних мереж в процесі його експлуатації, при якому воно здатне виконувати задані функції, зберігаючи задані значення параметрів у межах, які встановлені в нормативно-технічній документації; експлуатації електронних комунікаційних мереж.

            Проте, ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» у своєму повідомленні до НКЕК подав інформацію та, відповідно, включений до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг лише як постачальник електронних комунікаційних послуг з надання послуги доступу до мережі Інтернет – послуга, що забезпечує доступ до мережі Інтернет і можливість логічного з'єднання з кінцевими точками мережі Інтернет незалежно від технології, що застосовується в електронній комунікаційній мережі, і кінцевого (термінального) обладнання, що використовується, з використанням мережі фіксованого зв’язку.             

            Відповідно до підпункту 8 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та ФОП), які здійснюють діяльність з:

  • діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності);

  • діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

  • діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

  • діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;

  • діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

            ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» не здійснює діяльності за вказаними вище видами, підтвердженням чого є, в т.ч. відомості з Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг.

            ДПС України з метою організації своєї діяльності координує та контролює діяльність територіальних органів ДПС та організовує їх взаємодію з державними органами та органами місцевого самоврядування, надає територіальним органам ДПС методичну і практичну допомогу в організації роботи, проводить перевірку стану такої роботи.

            Враховуючи наведене, просимо:

            1. ДПС України – вжити заходів щодо перегляду рішення Головного Управління ДПС у Київській області від 29.09.2023 року № 265/04-08 про анулювання реєстрації платника єдиного податку ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП», оскільки це товариство не здійснює діяльності, яка включена до переліку таких, що забороняє суб’єктам господарювання бути платниками єдиного податку першої – третьої груп.

            2. Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку – надати до ДПС України відповідну інформацію та роз’яснення відносно того, що послуга доступу до мережі Інтернет, яка зазначена у Орієнтовному переліку видів електронних комунікаційних послуг з кодом послуги IA.S1, не включає в себе складову та право постачальника електронних комунікаційних послуг здійснювати діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

            А також, просимо надати підтвердження до ДПС України відносно того, що ТОВ «СКАЙНЕТ ІСП» не включене до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг з видом діяльності «надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж».

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                         Олександр САВЧУК