Лист № 91/1-5 від 15.07.2020 РНБО, Мінцифри, Мінреінтеграції, МКІП та Нацраді щодо сприяння в припиненні неправомірних дій з боку медіагруп

Вихідні реквізити
Вих. № 91/1-5 від 15.07.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
РНБОУ, Рада національної безпеки і оборони України
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
МКІП, Міністерство культури та інформаційної політики України
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Секретарю Ради національної безпеки і оборони України

ДАНІЛОВУ О.М.

 

Віце-прем’єр-міністру – Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

РЕЗНІКОВУ О.Ю.

 

Міністру культури та інформаційної політики

ТКАЧЕНКУ О.В.

 

Голові Національної ради України

з питань телебачення і радіомовлення

ГЕРАСИМ’ЮК О.В.

Вих. № 91/1-5

від 15.07.2020

 

Щодо припинення неправомірних дій з боку медіагруп

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

ІнАУ, за Статутом, створена з метою сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ в Україні.

ІнАУ всіляко підтримує зусилля суб’єктів господарювання, які спрямовані на створення умов для добросовісної конкуренції на телекомунікаційних ринках.

Наразі, до ІнАУ надійшло звернення від 13.07.2020 № 323 від ТОВ «Солар Медіа» (Телеканал СОНЦЕ), доступ до якого намагаються обмежити медіагрупи, з проханням підтримки (додається, з текстом цього звернення можна також ознайомитись за посиланням: https://inau.ua/sites/default/files/file/2007/vhidnyy_no_112_vid_14.07.2020.pdf).

Зокрема, ТОВ «Солар Медіа» вказує, що медіагрупи примушують операторів телекомунікацій та провайдерів програмної послуги виключити з їхніх мереж телеканал СОНЦЕ. В іншому випадку їх буде позбавлено права на контент провідних медіагруп.

Також до ІнАУ надійшло звернення від 15.07.2020 № 01-1507/20 від ТОВ «Мережа Ланет» з інформацією про прямий тиск з боку групи «1+1 Media» з вимогою вимкнення з пакетів телебачення Мережі Ланет низки телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в некодованому вигляді, доступ до якого намагаються обмежити медіагрупи, з проханням підтримки (додається, з текстом цього звернення можна також ознайомитись за посиланням: https://inau.ua/sites/default/files/file/2007/vhidnyy_no_117_vid_15.07.2020.pdf).

Усні звернення зі схожими скаргами ІнАУ отримує в останні дні і від інших провайдерів програмної послуги, як наших учасників, так і сторонніх суб’єктів господарювання.

Також, в засобах масової інформації, наприклад, за посиланнями:

Учасником ринку програмної послуги надано інформацію про те, що медіагрупа «1+1 Media», наприклад, «вдається до неконкурентних підступних методів боротьби з незалежними телеканалами, намагаючись зашкодити їхній діяльності руками крупних провайдерів». Зокрема, мова йде про зобов’язання відключення з пакетів телебачення Ланет ряду телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в незакодованому вигляді, а саме, канали Сонце, Трофей, Наука, Фауна, Терра, XSport, Еко TV, Малятко, Niki Kids, Niki Junior, EU Music, 4ever Music і інші.

Так, медіагрупою «1+1 Media», без будь-яких усних чи письмових пояснень, повідомлено про дострокову відмову від Ліцензійного договору, укладеного з Ланет. Проте, при з’ясуванні причин, що вплинули на таке рішення медіагрупою «1+1 Media», виявлено, що відмова від ретрансляції в мережах телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в незакодованому вигляді, буде умовою продовження співпраці.

Разом з цим вважаємо, що такі дії медіагруп, зокрема, «1+1 Media» та інших, є прямим втручанням в господарську діяльність суб’єктів господарювання, зокрема договірні відносини між суб’єктами господарювання, та порушенням основних прав та свобод громадян України.

Окремо звертаємо увагу, що Телеканал СОНЦЕ є відкритим на супутнику і у вільному доступі для перегляду на окупованих територіях. Тобто, жителі окупованих територій мають можливість отримувати інформацію про події, які відбуваються в країні, а не лише нав’язану для них медіа інформацію країни агресора та незаконних формувань.

Відтак, заборона ретрансляції телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в незакодованому вигляді, може мати негативний наслідок в інформаційному забезпеченні населення, в т.ч. окупованих територій.

Ще одним негативним наслідком для суспільства може бути інформаційна політика виключно крупних медіагруп.

Враховуючи вищенаведене, з огляду на те, що зазначені дії можуть мати негативні наслідки для господарської діяльності як провайдерів програмної послуги, телеканалів, які не входять до складу великих медіагруп, так і глядачів (абонентів), просимо розглянути наше звернення та, в межах повноважень та компетенції, втрутитись в ситуацію з метою припинення неправомірних дій медіагруп.

Про результати розгляду звернення просимо повідомити письмово.

 

Додатки:

1) Лист до ІнАУ від 13.07.2020 № 323 ТОВ «Солар Медіа» (Телеканал СОНЦЕ), на 1 арк.

2) Лист до ІнАУ від 15.07.2020 № 01-1507/20 від ТОВ «Мережа Ланет», на 1 арк.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                        А. Пятніков