Лист № 83 від 08.06.2018 Голові НКРЗІ щодо правомірності направлення ПАТ «Укртелеком» проектів додаткових угод до договорів про надання в користування ККЕ

Вихідні реквізити
Вих. № 83 від 08.06.2018
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
НКРЗІ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Голові Національної комісії, що

здійснює державне регулювання у

сфері зв’язку та інформатизації

Животовському О.М.

Вих. № 83

від 08 червня 2018 р.

 

Про ознаки порушення у сфері

телекомунікацій ПАТ «Укртелеком»

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 200 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Останнім часом до ІнАУ надходять непоодинокі повідомлення про те, що філіями ПАТ «Укртелеком» направлено до операторів телекомунікацій проекти додаткових угод до договорів про надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку ПАТ «Укртелеком» (далі – проекти додаткових угод), окремими положеннями яких, зокрема, пропонуються пункти, якими передбачено:

сплату на користь ПАТ «Укртелеком» неустойки у розмірі 5 тис. грн. за кожен місяць, у тому числі неповний, у разі порушення замовником максимального строку знаходження додаткової муфти в оглядовому пристрої (кабельному колодязі зв’язку (ККЕ);

сплату на користь ПАТ «Укртелеком» штрафу у розмірі 5 тис. грн. за кожну ділянку кабелю, що була виявлена без договірних відносин з ПАТ «Укртелеком», інше.

При цьому, філії ПАТ «Укртелеком» не погоджуються на зміни умов проектів додаткових угод, що, в свою чергу, може свідчити про нав’язування умов договорів, які невигідні операторам телекомунікацій та порушення законодавства у сфері телекомунікацій з боку ПАТ «Укртелеком».

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що, як підставу укладення додаткових угод, ПАТ «Укртелеком» зазначає: «В зв’язку з внесенням змін (рішення НКРЗ від 12.07.2016 № 359) до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку», затверджених Рішенням від 23.08.2012 № 428», хоча, чинні Правила надання в користування ККЕ не містять вищеназваних положень, які ПАТ «Укртелеком» зазначає у проектах додаткових угод.

Відповідно до законодавства у сфері телекомунікацій, НКРЗІ забезпечує державний нагляд (контроль) за додержанням суб’єктами ринку законодавства про телекомунікації, зокрема, шляхом контролю за додержанням нормативно-правових актів у сфері телекомунікацій.

Враховуючи, що зазначені дії ПАТ «Укртелеком», а саме, направлені на спонукання операторів телекомунікацій укладати договори про надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку шляхом підпису додаткових угод, на умовах, вигідних лише ПАТ «Укртелеком», що, в свою чергу, суперечить вимогам Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку, затверджених рішенням НКРЗІ від 23.08.2012 № 428, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.09.2012 за № 1571/21883, статтям 627, 628, 651 ЦК України, статтям 184, 188 ГК України та те, що випадки направлення додаткових угод містять непоодинокий характер, просимо Вас, в межах повноважень та компетенції, вжити відповідних заходів реагування щодо ПАТ «Укртелеком».

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                          О. Федієнко