Лист № 69 від 28.07.2023 до Мінцифри щодо офіційної позиції ІнАУ про стан Інтернет мереж під час війни

Вихідні реквізити
№69 від 28.07.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України

Директору Департаменту фіксованого ССД

Міністерства цифрової трансфоромації України

МАЦИКУ Ю.Й.

Вих. №69

від 28.07.2023

 

На Ваш вих. №1/06-16-7614 від 11.07.2023

 

Шановний Юрію Йосиповичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) у відповідь на Ваш вих. №1/06-16-7614 від 11.07.2023 щодо офіційної позиції Інтернет Асоціації України про стан Інтернет мереж під час війни, результатів оцінки проблем у підтриманні стійкості мереж та стабільності послуг доступу до Інтернету, ризиків, що виникають під час війни та шляхів їх мінімізації, повідомляє наступне.

Відповідно до Статуту ІнАУ, метою діяльності Асоціації є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ в Україні в цілому, а серед предметів її діяльності є розробка та здійснення проектів, спрямованих на поліпшення умов функціонування ринку послуг доступу до мережі Інтернет та підвищення рівня безпеки та надійності передачі інформації в мережі Інтернет.

Від початку збройної агресії рф проти України у 2014 р., і зокрема після широкомасштабного вторгнення рф у 2022 р., члени ІнАУ здійснюють велику роботу з відновлення пошкоджених інтернет-мереж, підтримання стійкості мереж та стабільності послуг доступу до Інтернету, усунення ризиків, що виникають під час війни та шляхів їх мінімізації, а Асоціація в рамках своїх статутних повноважень і можливостей здійснює роботу зі сприяння цій роботі членів ІнАУ.

ІнАУ виступала організатором ряду заходів, в тому числі за участі представників Мінцифри, де оцінювались руйнування мереж та завдання з їх відновлення і стійкості. Було направлено ряд звернень до Верховної Ради України, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з оцінкою стану інтернет-мереж під час війни, ризиків, шляхів їх мінімізації та конкретними пропозиціями щодо оцінки руйнувань, підтримання стійкості мереж та стабільності послуг доступу до Інтернету.

Зокрема, офіційна позиція ІнАУ з цих питань була надана у листі Міністерству цифрової трансформації України від 19.08.2022 “Щодо проекту Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією російської федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності”, див. https://inau.ua/document/lyst-no-73-vid-19082022-drs-shchodo-propozytsiy-do-proektu-metodyky-vyznachennya-shkody-ta, а також у цілому ряді інших звернень.

Разом з тим повідомляємо, що член Правління М.Тульєв заперечує інформацією про те, що він озвучив на конференції EuroDIG-2023 (19-21.06.2023, Тампере, Фінляндія) інформацію про нібито відсутні проблеми щодо підтримання працездатності мереж. Просимо повідомити про джерело такої інформації і про підстави висновку про те, що такі заяви були здійснені від імені ІнАУ.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                            О.САВЧУК