Голові Комітету Верховної Ради України
з питань правоохоронної діяльності
ІОНУШАСУ С.К.
Голові Комітету Верховної Ради України з
питань фінансів, податкової та митної політики
ГЕТМАНЦЕВУ Д.О.
Голові Комітету Верховної Ради України з питань
національної безпеки, оборони та розвідки
ЗАВІТНЕВИЧУ О.М.
Голові Комітету Верховної Ради України
з питань економічного розвитку
НАТАЛУСІ Д.А.
Голові Комітету Верховної Ради України
з питань правової політики
МАСЛОВУ Д.В.
Голові Комітету Верховної Ради України
з питань антикорупційної політики
РАДІНІЙ А.О.
Голові Комітету Верховної Ради України з питань
інтеграції України до Європейського Союзу
КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О.
Вих. № 58/1-7
від 12.06.2025
Щодо проекту Закону № 12406 від 14.01.2025
Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.
14 січня 2025 року у Верховній Раді України за № 12406 зареєстровано проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України і Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про санкції» щодо встановлення відповідальності за порушення спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) (далі – проект Закону), який ініційовано Президентом України ЗЕЛЕНСЬКИМ В.О.
Згідно з Пояснюючою запискою до проекту Закону, то його розроблено з метою правового забезпечення відповідальності за порушення застосованих державою обмежувальних заходів (санкцій), їх умисний обхід та посилення ефективності санкцій в інтересах національної безпеки України.
3 червня 2025 року проект Закону прийнято за основу.
Враховуючи зазначене, просимо Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, як головний, а також інші комітети, розглянути пропозицію ІнАУ до проекту Закону та врахувати в тексті проекту Закону при його підготовці до другого читання.
Положення у проекті Закону |
Положення у проекті Закону, запропоноване ІнАУ |
Кримінальний кодекс України |
|
Стаття 114³. Порушення спеціального економічного чи іншого обмежувального заходу (санкції) та/або умисний обхід санкції 1. Порушення (невиконання, перешкоджання виконанню) спеціального економічного чи іншого обмежувального заходу (санкції) та/або умисний обхід санкції, - карається штрафом від двадцяти п’яти тисяч до п’ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років. …. |
Стаття 114³. Умисне порушення спеціального економічного чи іншого обмежувального заходу (санкції) та/або умисний обхід санкції 1. Умисне порушення (невиконання, перешкоджання виконанню) спеціального економічного чи іншого обмежувального заходу (санкції) та/або умисний обхід санкції, - карається штрафом від двадцяти п’яти тисяч до п’ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років. …. |
Щодо запропонованої зміни до статті 114³ КК України, то, обґрунтовуємо тим, щоб кримінальна відповідальність наставала лише у випадку, коли порушення у вигляді невиконання, перешкоджання виконанню спеціального економічного чи іншого обмежувального заходу (санкції) вчинено умисно. Положеннями проекту статті 114³ КК України запропоновано високі межі кримінальної відповідальності. Тому, вважаємо несправедливим притягнення до відповідальності, наприклад, з позбавленням волі до 6 років, коли порушення вчинено ненавмисно, а з обставин, які не залежать від певної особи, чи певне зобов’язання, за певних фактичних, технічних, а, можливо, і форс-мажорних обставин, неможливо виконати.
Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.
З повагою
Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ Олександр САВЧУК