Лист № 58 від 04.07.2022 Мінекономіки, Мінцифри, Держспецзв'язку та НКЕК щодо процедури тимчасового виїзду за кордон військовозобов’язаних представників сфери електронних комунікацій

Вихідні реквізити
Вих. № 58 від 04.07.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство економіки України
Міністерство цифрової трансформації України
ДССЗЗІ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
НКЕК, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку

 

Міністерство економіки України

 

Міністерство цифрової трансформації України

 

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку

Вих. № 58

від 04.07.2022 року

 

Щодо процедури тимчасового виїзду за кордон військовозобов’язаних представників сфери електронних комунікацій

 

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 230 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, засвідчує Вам свою повагу і звертається з наступним.

            Відповідно до Постанови КМУ від 27 січня 1995 р. №57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (зі змінами), на період воєнного стану діють обмеження на перетинання державного кордону громадянами України, які на дату виїзду є військовозобов'язаними і підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

            Разом з тим, у ЗМІ з’явилась інформація з посиланням на заступника Міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT Олександра Борнякова про те, що урядом України здійснюється підготовка змін до Постанови КМУ від 27 січня 1995 р. №57 з метою більш гнучкого правового регулювання виїзду за кордон військовозобов'язаних представників ІТ-галузі. Необхідність цих змін обґрунтовується значними валютними надходженнями до бюджету України, які продукує ІТ-галузь, і необхідністю постійних міжнародних контактів представників цієї галузі.

            Більшість членів Інтернет Асоціації України є підприємствами галузі електронних комунікацій або забезпечують діяльність цієї галузі. Ряд сегментів цієї галузі є джерелом валютних надходжень в Україну, а діяльність підприємств галузі значною мірою потребує міжнародних контактів і, відповідно, закордонних відряджень їх представників.

            З огляду на зазначене, просимо повідомити про існуючу процедуру тимчасового виїзду за кордон військовозобов’язаних представників сфери електронних комунікацій і сприяти розгляду питання щодо гнучкого правового регулювання тимчасового виїзду за кордон зазначених співробітників.

 

З повагою

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                       Олександр Савчук