Лист № 54 від 02.06.2025 Мінцифри, BRDO, АСОЦІАЦІЇ «ТЕЛАС», ТЕЛЕКОМПАЛАТІ та АППК щодо створення Робочої групи з питань розробки законопроекту щодо фінансування НКЕК

Вихідні реквізити
Вих. № 54 від 02.06.2025
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ОФІС ЕФЕКТИВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ» - BRDO
Українська асоціація операторів зв’язку «ТЕЛАС»
Асоціація «Телекомунікаційна палата України»
АСОЦІАЦІЯ ПРАВОВЛАСНИКІВ ТА ПОСТАЧАЛЬНИКІВ КОНТЕНТУ - АППК

Віцепрем’єр-міністру з інновацій, розвитку освіти, науки 

та технологій – Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Виконавчому директору Офісу ефективного регулювання BRDO

ДОРОГАНЮ О.Д.

 

Голові Ради Української асоціації операторів зв'язку «ТЕЛАС»

ОШЕРОВУ Л.М.

 

Голові Ради Асоціації «Телекомунікаційна палата України»

ПОПОВІЙ Т.В.

 

Голові Правління Асоціації правовласників 

та постачальників контенту

КЛІТНІЙ Н.І.

Вих. № 54

від 02.06.2025

 

Щодо створення Робочої групи

 

Шановний Михайле Альбертовичу!

             Шановні колеги!

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

            У березні ц.р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет оприлюднила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення незалежності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» (далі – проект Закону) для проведення консультацій.

            Зокрема, запропонованими у проекті Закону змінами пропонується:

            визначити, що фінансування діяльності НКЕК буде здійснюватися за рахунок надходжень до спеціального фонду Держбюджету внесків на регулювання, які сплачуватимуться суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій;

            закріпити повноваження за НКЕК щодо затвердження порядку визначення ставки внеску на регулювання та її встановлення;

            передбачити норми, відповідно до яких нормативно-правові акти НКЕК не підлягатимуть державній реєстрації та погодженню органами державної влади тощо.

            З метою обговорення проекту Закону НКЕК у травні ц.р. провела наради. Разом з цим, учасники наради, які представляли профільні асоціації у сфері електронних комунікацій, постачальників електронних комунікаційних послуг виразили одностайну незгоду з запропонованими положеннями проекту Закону, в т.ч. щодо підходів у визначенні внесків на регулювання, їх розмірів тощо. 

            Відповідно до статті 6 Закону України «Про електронні комунікації» саме центральний орган виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра відповідальний за формування та реалізацію державної політики у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра; узагальнення практики застосування законодавства та розроблення пропозицій щодо його вдосконалення, розроблення та внесення в установленому порядку проектів законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України на розгляд Кабінету Міністрів України.

            З огляду на зазначене, звертаємось до Вас із проханням підтримати ініціативу щодо створення Робочої групи з питань розробки законопроекту щодо фінансування НКЕК (Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення незалежності НКЕК), який міститиме альтернативні положення проекту Закону та, відповідно до повноважень, може бути внесений Міністерством цифрової трансформації України на розгляд до Кабінету Міністрів України та далі до Верховної Ради України.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                               Олександр САВЧУК