Лист № 50/1-4 від 16.04.2020 щодо тимчасового зниження розмірів роялті за ретрансляцію телеканалів та/або відтермінування таких платежів без нарахування штрафів та пені

Вихідні реквізити
Вих. № 50/1-4 від 16.04.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Медіа-групи України

Генеральному директору 1+1 медіа, Голові Правління 1+1 медіа

ПАХОЛЬЧУКУ Я.

вул. Кирилівська, 23, м. Київ, 04080

reception@1plus1.tv

 

Керівнику Групи StarLightMedia

ЦАРЬОВУ М.

вул. Тургенєвська, 25, поверх 6, м. Київ, 01054

 

 

Директору медіа-холдінгу «Медіа Група Україна»

БОНДАРЕНКУ Є.

вул. Б. Хмельницького, 52,

Бізнес-центр «Вектор», м. Київ, 01030

reception@mgukraine.com

 

Директору медіагрупи InterMediaGroup

БЕЗЛЮДНІЙ А.

вул. Дмитрівська, 30, м. Київ, 01601

common@inter.ua

 

Вих. № 50/1-4

від 16.04.2020

 

Щодо перегляду розмірів роялті

 

З 1 квітня 2020 року медіагрупи значно підвищили розміри роялті за ретрансляцію телеканалів, що, відповідно, не може не відобразитись на підвищенні вартості послуг провайдерів кабельного та Інтернет-телебачення.

Разом з цим, таке рішення щодо підвищення розмірів роялті за ретрансляцію телеканалів співпало із введенням карантину на всій території України постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338-р, що має наслідком введення на державному рівні ряду жорстких обмежувальних заходів, які негативно впливають на звичайний процес ведення господарської діяльності, оскільки призводять до непередбачуваних додаткових фінансових витрат, пов’язаних із технічним обслуговуванням телекомунікаційних мереж та обладнання. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» заборонено, зокрема, нараховувати і стягувати з населення штрафи за несвоєчасну оплату комунальних послуг, припиняти надання житлово-комунальних послуг у разі несплати чи неповної їх оплати тощо. Зазначене, в свою чергу, має наслідком, затримання платежів за отримані послуги на користь операторів, провайдерів телекомунікацій (провайдерів програмної послуги).

За таких умов та розуміючи, що наразі задоволення населення телекомунікаційними послугами (телефонний зв’язок, послуги доступу до Інтернету), програмними послугами є нагальною потребою за умов дистанційної їх роботи та навчальних процесів, оператори, провайдери телекомунікацій (провайдери програмної послуги) не можуть підвищити вартість пакетів телекомунікаційних та програмних послуг.

Відтак, непередбачуване збільшення фінансових витрат на надання телекомунікаційних та програмних послуг, зниження отримання платежів від абонентів, як фізичних, так і юридичних осіб, має наслідком нанесення збитків операторам, провайдерам телекомунікацій (провайдерам програмних послуг).

Враховуючи наведене, звертаємось до вас із пропозицією розглянути питання щодо зниження розмірів роялті за ретрансляцію телеканалів до 50% та/або відтермінування таких платежів без нарахування штрафів та пені, починаючи з 1 квітня п.р. та на період, що закінчиться останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, запровадженого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Сподіваємось на ваше розуміння у вирішенні спільної проблеми та забезпечення населення країни якісними та повними послугами перегляду телеканалів за їх потребами, а також на позитивне вирішення питання.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити на електронну адресу dir@inau.ua

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                        А. Пятніков