Лист № 38 від 04.04.2023 Офісу Президента щодо неправомірності виключення ТОВ «НЕТАССІСТ» та ТОВ «НЕТАСІСТ» з реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій

Вихідні реквізити
Вих. № 38 від 04.04.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Офіс Президента України

Заступнику Керівника Офісу Президента України

СМИРНОВУ А.О.

Вих. № 38

від 04.04.2023

 

Щодо звернення ТОВ «НЕТАССІСТ»

 

Шановний Андрію Олександровичу!

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            ТОВ «НЕТАССІСТ», як учасник ІнАУ, звернувся до нас із проханням інформувати державні органи, в тому числі Заступника Керівника Офісу Президента України Смирнова А.О., який є відповідальним за судову реформу в Україні, стосовно справи №640/6748/22 (суддя – Григорович П.О.) за позовом ТОВ «НЕТАСІСТ» та ТОВ «НЕТАССІСТ» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» (НКЕК), третя особа – Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ), про визнання протиправним та скасування рішень. Так, згідно з рішенням НКЕК № 25 від 30 березня 2022 року було виключено ТОВ «НЕТАСІСТ» з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а згідно з рішенням №26 НКЕК від 30 березня 2022 року було виключено ТОВ «НЕТАССІСТ» з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

            Однак, станом на 30 березня 2022 року НКЕК не мав повноважень для виключення з Реєстру цих субєктів господарювання, так як жодним нормативно-правовим актом України НКЕК не наділявся повноваженнями на дії щодо виключення суб’єктів господарювання з зазначеного Реєстру.

            Лише, згідно з Законом №2240-IX від 03 травня 2022 року, було доповнено частину восьму статті 32 Закону України «Про електроні комунікації» положеннями, де вказано, що – «...Під час дії воєнного стану на підставі звернення національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України регуляторний орган може прийняти за погодженням з Кабінетом Міністрів України рішення про виключення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг тих постачальників, які не виконали розпорядження національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України. У такому разі припиняється обмін інформацією з мережами суб’єкта господарювання, якого виключено з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг. Розглядаючи можливість прийняття рішення про виключення постачальника електронних комунікаційних мереж та/або послуг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг на підставі звернення національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України регуляторний орган враховує необхідність продовження забезпечення споживачів послугами іншими постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг. Суб’єкт господарювання, якого виключено з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг на підставі цієї статті, не може бути включений до зазначеного реєстру протягом одного року...».

            Таким чином, рішення у справі №640/6748/22 не ґрунтується на нормах закону.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

            З огляду на зазначене, направляємо Вам звернення ТОВ «НЕТАССІСТ» від 20.03.2023 №253/230330/-01 для розгляду та реагування в межах повноважень.

            Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

Додаток: копія звернення ТОВ «НЕТАССІСТ» від 20.03.2023 №253/230330/-01.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                                  Олександр САВЧУК