Лист № 37 від 20.03.2020 АМКУ щодо ретрансляції телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2»

Вихідні реквізити
Вих. № 37 від 20.03.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
АМКУ, Антимонопольний комітет України

Першій заступниці голови Антимонопольного комітету України –

Державній уповноваженій

                                                                                   ПІЩАНСЬКІЙ О. С.

вул. Митрополита В. Липківського, 45

м. Київ, 03035

 

 

Вих. № 37

від 20 березня 2020 року

 

Щодо ретрансляції телеканалів

«Футбол 1» та «Футбол 2»

 

Шановна Ольго Станіславівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та, у відповідь на Ваш лист від 18.02.2020 № 130-29/02-2536, який нами отримано 16.03.2020, надаємо наступну інформацію.

Хочемо зазначити, що інформація, викладена у листі від 28.11.2019 № 812, надана до ТОВ «Медіа Група України» та Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення та, в першу чергу, була направлена на упередження та недопущення створення нерівних умов та можливостей для провайдерів програмної послуги в частині права ретрансляції телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2».

Станом на 19.03.2020 р. відключення ретрансляції телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» з боку ТОВ «Медіа група Україна» не відбулось, вірогідно, через скасування ряду футбольних чемпіонатів у зв’язку з карантинними заходами по всьому світу. Тому немає суб’єктів господарювання, права яких було порушено відмовою ТОВ «Медіа група Україна» в укладанні договору щодо передачі прав на ретрансляцію телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2». Відповідно, письмові звернення від членів ІнАУ з питання, зазначеного у листі від 28.11.2019 № 812, відсутні. З цієї причини ми не можемо надати інформацію про суб’єктів господарювання (провайдерів), права яких було порушено відмовою ТОВ «Медіа Група України» в укладенні договору щодо передачі прав на ретрансляцію телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» на території України.

Також, додатково Вам повідомляємо, що з питання недопущення створення нерівних умов для провайдерів програмної послуги в частині права ретрансляції телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» Комітетом ІнАУ з питань економічної конкуренції проведено робочу зустріч, на якій був присутній представник ТОВ «Медіа Група України» (з протоколом від 04.03.2020 засідання Комітету можна ознайомитись на вебсторінці ІнАУ за посиланням https://inau.ua/document/protokol-zasidannya-komitetu-vid-04032020).

Окрім умов подальшої ретрансляції телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» в пакетах провайдерів програмної послуги, учасники засідання обговорили і питання стосовно того, що до початку зміни взаємовідносин та припинення ретрансляції телеканалів «Футбол 1», «Футбол 2» залишалось 10 днів (впровадження змін планувалось з 16.03.2020), проте, договірні відносини між товариством та провайдерами не були врегульовані.

В цілому, з інформації представника ТОВ «Медіа Група України» зроблено висновок, що подальшу співпрацю з провайдерами програмної послуги заплановано здійснювати так:

формування окремого пакету, до складу якого входитимуть телеканали «Футбол 1», «Футбол 2» та «Футбол 3» вартістю 109 грн. Тобто, провайдер не впливатиме на вартість пакету;

укладення агентського договору, за умовами якого провайдер отримуватиме винагороду у розмірі 15% від доходу від абонента, якому ретранслюється пакет;

інтеграція абонентом пакету телеканалів за Інструкціями;

абоненти здійснюватимуть розрахунки або через провайдера або безпосередньо до ДІДЖИТАЛ СКРІНЗ;

підходи, умови укладення абонентських договорів, а також вартість пакету для абонента (109 грн), будуть однакові з усіма провайдерами.

Тобто, у ході засідання нам повідомили, що у планах товариства однаковий підхід до всіх провайдерів програмної послуги щодо розповсюдження телеканалів та умов договорів.

На сьогодні інша додаткова інформація відносно того, як, насправді, відбувається укладення договорів, про умови договорів та які фактичні умови ретрансляції зазначених телеканалів з боку ТОВ «Медіа Група України», нам не відома.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                А. Пятніков