Лист № 36 від 29.03.2023 Нацраді щодо запиту на інформацію стосовно відповідності дій АТ «НСТУ» законодавству України

Вихідні реквізити
Вих. № 36 від 29.03.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Голові Національної ради України з питань

телебачення і радіомовлення

ГЕРАСИМ'ЮК О.В.

Вих. № 36

від 29.03.2023

 

Про надання інформації щодо дій АТ «НСТУ»

 

Шановна Ольго Володимирівно!

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Відповідно до статті 13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення здійснює, зокрема, нагляд за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов та умов ліцензій; офіційний моніторинг телерадіопрограм.

            23 березня 2023 року Акціонерне товариство «Національна суспільна  телерадіокомпанія України» (далі – АТ «НСТУ», Суспільне) направило до провайдерів програмної послуги листи, за змістом яких повідомляється, що АТ «НСТУ», як власник прав на показ (публічне сповіщення) трансляції футбольних матчів у кваліфікаційному турнірі Чемпіонату Європи 2024 року, з метою виконання безпекових гарантій перед правовласником щодо реалізації отриманих прав на трансляцію цих матчів та запобігання несанкціонованому прийому сигналу регіональних телеканалів, АТ «НСТУ» в день та час проведення матчів тимчасово буде змінювати параметри сигналів регіональних телеканалів для IPTV-/OTT-провайдерів. Для операторів, які працюють за технологіями Analog та DVB-C, жодних змін у сигналах, що розповсюджуються за цими технологіями, не відбудеться. Якщо провайдери, крім Analog та DVB-C, використовують IPTV-/OTT-технологію, то мають провести заміну джерела сигналу для розповсюдження за допомогою IPTV-/OTT-технологій. Для провайдерів та операторів, які використовують різні технології, будуть доступні два сигнали, що мають використовуватися відповідно до типу поширення сигналів телеканалів згідно з умовами договорів, укладених з АТ «НСТУ», або в рамках універсальної програмної послуги.

            Враховуючи звернення учасників нашої Асоціації з проханням отримати роз’яснення від компетентних органів, просимо надати інформацію з таких питань:

            1. Відповідно до Закону України «Про медіа», який набуде чинності з 31.03.2023, АТ «НСТУ» входить до «універсального медіа-сервісу» - перелік телеканалів, гарантований доступ до яких визначені цим Законом суб’єкти зобов’язані забезпечити для усіх користувачів, тобто, є обов’язковим до розповсюдження усіма провайдерами, незалежно від технології розповсюдження.

            Питання: Чи є такою, що відповідає законодавству України, вимога АТ «НСТУ» вимикати сигнал Суспільного для окремих технологій?

            У разі, якщо Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розцінює дії АТ «НСТУ» правомірними, просимо вказати на відповідні норми законодавства.

            2. АТ «НСТУ» повідомляє, що «для провайдерів та операторів, які використовують різні технології, будуть доступні два сигнали, що мають використовуватися відповідно до типу поширення сигналів телеканалів Суспільного». Тобто, в різних технологіях постачатиметься глядачам різний контент.

            Питання:

            - Чи допускається ліцензією на мовлення, яку має АТ «НСТУ», створювати різні версії каналів для різних провайдерів?

            - Як в такому випадку забезпечується моніторинг мовника та перевірка відповідності умов ліцензії?

Додаток: копії листів АТ «НСТУ» від 23.03.2023 № 04.1-5.1/778 та б/н та б/д.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                            Олександр САВЧУК