Лист № 32 від 14.02.2013 р. МВС України щодо перевірки законності дій співробітників правоохоронних органів

15.02.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.

 

Копія: Начальнику ГУМВС України в Харківській області

Козицькому В.І.

 

Вих № 32

від 14 лютого 2013 р.

 

Шановний Віталіє Юрійовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Останнім часом в різних регіонах України набувають системного характеру випадки, коли без достатніх підстав порушується робота телекомунікаційних мереж та блокується доступ споживачів до мережі Інтернет. До цього наслідку призводять неадекватні дії правоохоронних органів, які в ході проведення слідчих дій з грубим порушенням законодавства здійснюють вилучення обладнання, яке задіяне у наданні телекомунікаційних послуг споживачам.

Такі втручання у роботу підприємств не лише спричиняють значні збитки суб’єктів господарської діяльності у сфері телекомунікацій та їх абонентів, але й створюють базу для незаконного перерозподілу ринку телекомунікацій, адже припинення надання послуг провайдером телекомунікацій змушує його клієнтів укладати договори з його конкурентами. Якщо дії правоохоронців відбуваються з порушенням принципу розумної достатності, без урахування інтересів сумлінних суб’єктів господарювання та споживачів телекомунікаційних послуг, а часом з порушенням вимог Кримінально-процесуального Кодексу  України, вони не лише завдають економічної шкоди державі, громадянам України та іміджу правоохоронних органів, але і викликають сумніви у законності мотивації дій співробітників правоохоронних органів.

Про це йшлося у наших листах до Вас щодо ситуації з вилученням обладнання ПП "СКС-Лугань" та ТОВ "Лугалінк" у Луганській області (Лист ІнАУ Міністру внутрішніх справ України № 06 від 16.01.2013 р.), щодо проведення перевірки законності дій представників Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві при відпрацюванні заяви ТОВ "Адамант" (Лист ІнАУ  Міністру внутрішніх справ України № 157 від 03.10.2012 р.), щодо випадків демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж в м. Армянськ Автономної республіки Крим (Лист ІнАУ  Міністру внутрішніх справ України №128 від 20.07.2012 р.) та у ряді інших листів.

На жаль, сьогодні ми спостерігаємо подальше погіршення ситуації у цій сфері. Черговим випадком грубого і непрофесійного втручання правоохоронців у роботу підприємств галузі є вилучення виробничого майна (комп’ютерного та серверного обладнання) ТОВ «Телесвіт», яке здійснено слідчим СВ Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області на підставі Ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду міста Харкова від 07.02.2013 року у справі №638/1432/13-к 1-кс/638/146/13 (копія листа ТОВ «Воля-Кабель» вих. №096 від 13.02.2013 р та копія Ухвали у справі №638/1432/13-к 1-кс/638/146/13 від 07.02.2013 р. – у додатку).

Представники ТОВ «Воля-Кабель», які звернулись з листом до Інтернет Асоціації України, мають підстави вважати зазначені дії слідства у даній справі як протидія законній господарській діяльності, яка має на меті зупинення діяльності ТОВ «Телесвіт» в м. Харкові, і, як наслідок, призупинення надання послуг абонентам ТОВ «Воля-кабель» в м. Харкові.

У цій ситуації звертаємось до Вас з наступним:

1.      З огляду на те, що спроби перерозподілу ринку телекомунікацій під прикриттям проведення слідчих дій набувають системного характеру, а також враховуючи надзвичайну соціальну вагу телекомунікаційних послуг на сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства України та гарантування законодавством України права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг та своєчасне і якісне одержання телекомунікаційних послуг, настійно просимо Вас звернути особливу увагу на необхідність забезпечення з боку співробітників оперативних та слідчих органів МВС України дуже зваженого підходу щодо вилучення серверного та телекомунікаційного обладнання та пошкодження телекомунікаційних мереж, у відповідності до діючого законодавства України.

2.      Просимо Вас ініціювати перевірку законності дій співробітників правоохоронних органів при вилучення серверів та комп’ютерного обладнання і відповідної дестабілізації діяльності ТОВ «Телесвіт» в м. Харкові, і, як наслідок, призупинення надання послуг абонентам ТОВ «Воля-кабель» в м. Харкові, та у разі підтвердження фактів незаконних дій, притягнути винних до відповідальності.

3.      Просимо Вас перевірити наявність можливих ознак порушення співробітниками правоохоронних органів УМВС України в Харківській обл. законодавства України у сфері боротьби з корупцією щодо дій в рамках досудового слідства по кримінальній справі №12012220480000512.

 

Додатки:

1. Копія листа ТОВ «Воля-Кабель» вих. №096 від 13.02.2013 р – на 2 арк.

2. Копія Ухвали у справі №638/1432/13-к 1-кс/638/146/13 від 07.02.2013 р.– на 2 арк.

 

 

З повагою,

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                          В. Куковський