Лист № 318 від 26.12.2011 р. Голові Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ВРУ п. Швецю В.Д. щодо проекту Закону України № 9575

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України

п. Швецю В.Д..

01008, м. Київ, вул. М. Грушевського 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих. № 318

від 26.12.2011 р.

 

 

 

 

Щодо проекту Закону №9575 від 09.12.2011 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за посягання у сфері інформаційної безпеки».

 

 

Шановний Вікторе Дмитровичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо свою повагу Вам і членам Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України та звертаємось до Вас з приводу наступного.

 Фахівці та експерти Інтернет Асоціації України (ІнАУ) та Робочої групи з питань протидії кіберзлочинності, яка діє при ІнАУ за участі представників Служби безпеки України та Міністерства внутрішній справ України, проаналізували проект Закону №9575 від 09.12.2011 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за посягання у сфері інформаційної безпеки».

Ми поділяємо висновки авторів законопроекту щодо наявності певних прогалин чинного кримінального законодавства України щодо відповідальності за посягання у сфері інформаційної безпеки та недостатню визначеність та єдність термінології у цій сфері, тому підтримуємо необхідність внесення змін до розділу 16 Кримінального кодексу України.

Разом з тим ми звертаємо Вашу увагу на недоопрацьованість та суперечливість окремих норм проекту Закону № 9575 від 09.12.2011 р., зокрема щодо обмеження можливостей для проведення оперативно-розшукових заходів через зменшення санкцій за окремі злочини, розбіжностей в термінології, суперечливості норм щодо ліквідації статей про розголошення державної та інших таємниць, недостатнього врахування міжнародного досвіду у даному питанні.

З огляду на зазначене, а також з метою створення умов для напрацювання відповідних пропозицій щодо необхідних змін до законодавства у сфері інформаційної безпеки (а саме до розділу 16 Кримінального кодексу України), просимо Вас рекомендувати направити проект Закону № 9575 від 09.12.2011 р. на доопрацювання.

 

 

З повагою,

         Виконавчий директор ІнАУ                                                                   В.Куковський