Лист № 317 від 26.12.2011 р. НКРЗ щодо роботи над Проектом змін до "Порядку використання кабельної каналізацї електрозв'язку"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

п. ЯЦУКУ П.П.

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 3

 

 

 

Вих. № 317

від 26.12.2011 р.

 

 

Щодо  роботи над Проектом змін до

«Порядку використання кабельної каналізації

електрозв’язку»

 

Шановний Петро Петровичу!

 

 

Користуючись нагодою, висловлюємо свою повагу Вам та очолюваній Вами Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, та звертаємось до Вас з приводу наступного.

 Фахівці та експерти  Інтернет Асоціації України (ІнАУ) проаналізували проект змін до «Порядку доступу до кабельної каналізації електрозв’язку» (далі - Проект), який був наданий ІнАУ для ознайомлення 22 листопада 2011 р., та вважаємо цей Проект неприйнятним з огляду на наступне.

У п. 6.2 Проекту передбачено, що Національна комісія здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації шляхом установлення граничних тарифів на наступні послуги:

розробка та видача технічних умов (ТУ);

погодження робочого проекту;

технічний нагляд власником ККЕ;

бронювання місця в ККЕ;

надання місця в каналі ККЕ;

використання ККЕ.

Разом з тим, згідно п.2 ст. 66 Закону України «Про телекомунікації», державному регулюванню шляхом встановлення граничних або фіксованих тарифів підлягають лише тарифи на надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку операторів телекомунікацій. Оскільки, згідно ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади мають здійснювати свої повноваження у  встановлених межах відповідно до законів України, впровадження повноважень щодо регулювання тарифів відповідно до п. 6.2 Проекту є перевищенням повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України,

Таким чином, впровадження пропонованих змін до «Порядку доступу до кабельної каналізації електрозв’язку» потребує відповідних законодавчих змін.     

 

 

З повагою та надією на конструктивний діалог влади та громадськості

 

     Голова Правління ІнАУ                                                                   Т. Попова