Лист № 294 від 24.11.2011 р. Голові НКРЗ п. Яцуку П.П. щодо проекту Змін до Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій за послуги доступу до телекомунікаційних мереж загального користування, прийнятого за основу Рішенням НКРЗ № 586

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Яцуку П.П.

 

 

 

 

 

Вих. ІнАУ № 294

від « 24 » листопада 2011 р

 

 

Щодо проекту Змін до Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій за послуги доступу до телекомунікаційних мереж загального користування, прийнятого за основу Рішенням НКРЗ від 20.10.2011 №586

 

 

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Рішенням НКРЗ №586 від 20.10.2011 було взято за основу проект Змін до Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій за послуги доступу до телекомунікаційних мереж загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ від 09.07.2009 № 1586. Цей документ було оприлюднено для громадського обговорення на веб-сайті НКРЗ 25.10.2011.

При розробці порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій доцільно врахувати, що відповідно до статті 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», регулювання питань методології бухгалтерського обліку здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку.

Порядок обліку доходів та витрат встановлено відповідними стандартами бухгалтерського обліку та ПКУ. Ведення роздільного обліку, в т.ч. за певними видами телекомунікаційних послуг, не передбачено.

НКРЗ не входить до переліку органів, що мають повноваження встановлювати вимоги фінансового, бухгалтерського та податкового характеру. Тому питання собівартості послуг доцільно викласти у наступній редакції:

«Собівартість послуг, які надаються операторами телекомунікацій, визначається відповідно до вимог законодавства України».

Просимо врахувати дану пропозицію при подальшому розгляді проекту Змін до Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій за послуги доступу до телекомунікаційних мереж загального користування.

 

З повагою,

Голова правління Інтернет Асоціації України                                   Тетяна Попова