Лист № 291 від 09.11.2011 р. Першому віце-прем'єр-міністру України п. Клюєву А.П. щодо відмови у погодженні "Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Першому віце-прем'єр-міністру України – Міністру економічного розвитку і торгівлі України.

п. КЛЮЄВУ А.П.

                                                                            <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />01008, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2

 

 

 

 

 

Вих. № 291

від 09.11.2011 р.

 

 

Щодо відмови у погодженні 

«Порядку регулювання тарифів

на надання в користування кабельної

каналізації електрозв’язку»

 

Шановний Андрію Петровичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас з приводу наступного.

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) отримала лист-відповідь від Національної комісії з питань регулювання зв’язку України  на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 23.09.2011 №10260/0/2-11 на звернення  ІнАУ від 13.09.2011 №243 щодо відмови у погодженні «Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку».

      На жаль, наші пропозиції, які ми неодноразово викладали у листах-зверненнях до НКРЗ, виходячи із змісту отриманої відповіді, не враховуються у подальшому процесі роботи над документом відповідальними посадовими особами. У вказаному листі - відповіді НКРЗ лише наголошує на важливості питання створення справедливого механізму визначення вартості послуг із надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку, але проект документу вже розроблений під виробничу та фінансову технології одного оператора без урахування побажань інших гравців ринку телекомунікацій.  Ще раз наголошуємо, що у разі погодження цього документу буде фактично введено перехресне субсидування діяльності одного оператора за рахунок інших, а тарифи будуть враховувати лише беззбиткову діяльність цього оператора.

     Проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який розробляється НКРЗ, повинен відповідати чинному «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», який затверджений рішенням НКРЗ №1607 від 23.07.09 року, або - ці два документа, у разі потреби,  повинні змінюватися одночасно.

     Якщо вказаний проект «Порядку  регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку» є єдиним методичним документом, що чітко зазначено в листі НКРЗ, то взагалі незрозуміло,  як випробовувалася ця методика до її прийняття. ІнАУ звертає Вашу увагу, що впровадження такого Порядку, який базується на неперевіреній часом методиці, може привести до непередбачених наслідків у масштабах галузі зв’язку.

     Таким чином, ми вважаємо, виходячи з реакції НКРЗ на наші листи, що позиція ІнАУ у цьому питанні вірна та послідовна, вказаний Порядок дійсно не створює економічних стимулів розвитку інфраструктури, а лише дозволяє покривати збитки неефективної монопольної компанії за рахунок інших учасників ринку.

     Ще раз просимо Вас, Андрію Петровичу, як досвідченого державного керівника, розглянути наше звернення особисто, втрутитись у цю ситуацію та відмовити у погодженні «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», сприяти проведенню процесу прискорення спільного доопрацювання цих важливих для галузі телекомунікацій у цілому Порядків з урахуванням позиції як держави, так і учасників ринку.

 З повагою та надією на конструктивний діалог влади та громадськості,

 

        Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                        Тетяна  Попова