Лист № 26/1-2 від 22.03.2022 Мінцифри та Мінекономіки щодо оплати за спожиту технічними засобами електронних комунікацій електроенергію

Вихідні реквізити
Вих. № 26/1-2 від 22.03.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство економіки України

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Міністру енергетики України

ГАЛУЩЕНКУ Г.В.

Вих. № 26/1-2

від 22.03.2022

 

Щодо оплати за спожиту технічними засобами

електронних комунікацій електроенергію

 

Інтернет Асоціація України висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Листами від 14.03.2022 № 23/1-2 ми вже звертались до Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства енергетики України з проханням припинення нарахування плати за доступ до інфраструктури об’єктів обленерго або зменшення розмірів такої плати на період дії воєнного стану в Україні. Наразі, учасники нашої Асоціації звернулись до нас з проханням сприяти вирішенню питання щодо скасування оплати за споживання технічними засобами електронних комунікацій електроенергії або, хоча б, знизити розмір цієї плати на період воєнного стану в Україні.

Враховуючи наведене, просимо Вас розглянути наше клопотання та винайти можливість щодо перегляду такої плати, принаймні, для суб’єктів малого та середнього підприємництва, які не мають фінансової спроможності здійснювати такі оплати. Державна підтримка такого виду для суб’єктів малого та середнього підприємництва на період воєнного стану є необхідною. Адже неспроможність фінансового самозабезпечення цією категорією підприємництва, в т.ч. оплати заробітної плати працівникам, які безпосередньо задіяні у процесі забезпечення надання електронних комунікаційних послуг, придбання необхідних матеріалів, призведе до припинення надання електронних комунікаційних послуг (послуги доступу до мережі Інтернет з використанням фіксованих мереж) на певних територіях, у разі відсутності альтернативних постачальників послуг.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                            Олександр Савчук