Лист № 243 від 13.09.2011 р. Першому віце-прем'єр-міністру України п. Клюєву А.П. щодо відмови у погодженні "Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Першому віце-прем'єр-міністру України – Міністру економічного розвитку і торгівлі України.

п. КЛЮЄВУ А.П.

                                                                            <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />01008, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2

 

 

 

 

Вих. № 243

від 13.09.2011 р.

 

 

Щодо відмови у погодженні 

«Порядку регулювання тарифів

на надання в користування кабельної

каналізації електрозв’язку»

 

 

Шановний Андріє Петровичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас з наступного приводу.

Національна Комісія з питань регулювання зв’язку України  на своєму засіданні 8 вересня цього року розглянула та затвердила проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ)».

Фахівці та експерти Інтернет Асоціації України (ІнАУ) ретельно опрацьовували проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який був розміщений на офіційному сайті НКРЗ та проводили громадське обговорення з метою  надання зауважень.

На жаль, наші пропозиції, які ми неодноразово викладали у листах-зверненнях до НКРЗ, не були ніяким чином враховані у процесі роботи над документом відповідальними посадовими особами. Проект цього документу суперечить діючому «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», затвердженого Рішенням НКРЗ №1607 від 23.07.09 у частині введення додаткових платних послуг. Інтернет Асоціація України стоїть на позиції, що проект документу не може розроблятися під виробничу та фінансову технології одного оператора без урахування побажань інших гравців цього ринку. У разі погодження цього документу буде фактично введено перехресне субсидування діяльності одного оператора за рахунок інших, а тарифи будуть враховувати лише беззбиткову діяльність цього оператора.

Проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який розробляється НКРЗ, повинен або відповідати діючому «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», який затверджений Рішенням НКРЗ №1607 від 23.07.09, або ці два документи повинні змінюватися одночасно.

Порядок не відповідає європейській і світовій практиці та не створює економічних стимулів розвитку інфраструктури, поліпшення її змісту, а лише дозволяє покривати збитки неефективною монопольної компанії за рахунок інших учасників ринку, тим самим відволікаючи інвестиції від розвитку Інтернет і телекомунікацій в цілому.Такім чином, ми вважаймо, що редакція проекту  «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», яку надала ІнАУ, на даний час відповідає діючому законодавству України та максимально враховує реалії сучасного ринку телекомунікації.

Просимо Вас, Андріє Петровичу, як досвідченому державному керівнику, розглянути наше звернення та відмовити у погодженні «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ»  і особисто сприяти проведенню процесу прискорення спільного доопрацювання цих важливих для галузі у цілому Порядків з урахуванням позиції як Держави так і учасників ринків телекомунікації.

 Зауваження надаємо у вигляді таблиці.

 

З повагою та надією на конструктивний діалог влади та громадськості

 

Голова Правління ІнАУ                                                                   Т. Попова