Лист № 242 від 13.09.2011 р. Голові ліквідаційної Комісії Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва п. Яцишиній Г.М. щодо "Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові ліквідаційної Комісії

Державного  Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва

п. ЯЦИШИНІЙ Г.М.

                                                                            01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11

 

 

 

 

 

 

Вих. №242

від 13.09.2011 р.

 

Щодо відмови у погодженні 

«Порядку регулювання тарифів

на надання в користування кабельної

каналізації електрозв’язку»

 

Шановна Галино Миколаївно!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас з наступного приводу.

Національна Комісія з питань регулювання зв’язку України  на своєму засіданні 8 вересня цього року розглянула та затвердила проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ)».

Фахівці та експерти  Інтернет Асоціації України ретельно опрацьовували проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який був розміщений на офіційному сайті НКРЗ, та проводили громадське обговорення з метою  надання зауважень.

На жаль, наші пропозиції, які ми неодноразове викладали у листах-зверненнях до НКРЗ, не були ніяким чином враховані у процесі роботи над документом відповідальними посадовими особами. На нашу думку, багато позицій проекту документу потребують доопрацювання з урахуванням діючих нормативних документів галузі та діючого «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», затвердженого Рішенням НКРЗ №1607 від 23.07.09, а також побажань інших учасників ринку. Інтернет Асоціація України стоїть на позиції, що проект документу не може розроблятися під технологію одного оператора, у даному випадку – ПАТ «Укртелеком», без урахування побажань інших гравців цього ринку, порушуючи їх права на ведення вільної та законної підприємницької діяльності.

Порядок не відповідає європейській і світовій практиці, та не створює економічних стимулів розвитку інфраструктури, поліпшення її змісту, а лише дозволяє покривати збитки неефективною монопольної компанії за рахунок інших учасників ринку, тим самим відволікаючи інвестиції від розвитку Інтернет і телекомунікацій в цілому.

З урахуванням часу та подій, що трапилися у галузі з часу прийняття Рішення НКРЗ №1607 від 23.07.09, яке ввело у дію «Порядок використання кабельної каналізації електрозв’язку», вважаємо за доцільне спочатку ініціювати перегляд «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», яке затверджено цім Рішенням, а потім розробляти «Порядок регулювання тарифів на надання в користування ККЕ». Робота над цими змінами повинна випереджувати роботу над проектом  «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який чомусь розглядається попереду  без приведення суміжних нормативних документів до необхідного стану справ. Це грубо порушує норми законотворчого процесу державних органів влади. Складається враження, що шляхом прискореного прийняття цього документу ПАТ «Укртелеком» намагається остаточно монополізувати цей напрямок діяльності та вирішити свої фінансові негаразди за рахунок інших операторів телекомунікацій.  Кабельна каналізація електрозв’язку будувалася ще в часи Радянського союзу  та  на даній час є унікальним (як і радіочастотний ресурс) ресурсом, який був переданий ПАТ «Укртелеком» останнім часом.

Просимо Вас, Галина Миколаївна, як досвідченому державному керівнику розглянути наше звернення та відмовити у погодженні «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ»  і особисто сприяти проведенню процесу прискорення спільного доопрацювання цих важливих для галузі у цілому Порядків з урахуванням позиції як Держави, так і учасників ринків телекомунікації.

Зауваження надаємо у вигляді таблиці.

 

З повагою та надією на конструктивний діалог влади та громадськості

 

Голова Правління ІнАУ                                                                   Т. Попова