Лист № 241 від 13.09.2011 р. Міністру юстиції України п. Лавриновичу О.В. щодо відмови у погодженні та реєстрації "Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку" НКРЗ

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Міністру юстиції України.

п. ЛАВРИНОВИЧУ О.В.

                                                                            01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

 

 

 

 

 

 

 

Вих. №241

від 13.09.2011 р.

 

Щодо відмови у погодженні та реєстрації  

«Порядку регулювання тарифів

на надання в користування кабельної

каналізації електрозв’язку»  НКРЗ

 

 

Шановний Олександре  Володимировичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас з наступного приводу.

Національна Комісія з питань регулювання зв’язку України на своєму засіданні 8 вересня цього року розглянула та затвердила проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ)».

Фахівці та експерти Інтернет Асоціації України ретельно опрацьовували проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який був розміщений на офіційному сайті НКРЗ, та проводили громадське обговорення з метою надання зауважень.

На жаль, наші пропозиції, які ми неодноразове викладали у листах-зверненнях до НКРЗ, не були ніяким чином враховані у процесі роботи над документом відповідальними посадовими особами. На нашу думку, багато позицій проекту документу потребують доопрацювання з урахуванням діючих нормативних документів галузі та діючого «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», затвердженого Рішенням НКРЗ №1607 від 23.07.09, а також побажань інших учасників ринку.

З урахуванням часу та подій, що трапилися у галузі з часу прийняття Рішення НКРЗ №1607 від 23.07.09, яке ввело у дію «Порядок використання кабельної каналізації електрозв’язку», вважаємо за доцільне спочатку ініціювати перегляд «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», яке затверджено цим Рішенням, а потім розробляти «Порядок регулювання тарифів на надання в користування ККЕ». Робота над цими змінами повинна випереджувати роботу над проектом «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який чомусь розглядається першим без приведення попередніх суміжних нормативних документів до необхідного стану справ. Це грубо порушує норми законотворчого процесу державних органів влади та створює ситуацію прямого протиріччя чинного «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку» і прийнятого Порядку регулювання тарифів в частині саме предмету регулювання, тобто переліку платних послуг, які підлягають регулюванню. Звертаємо Вашу увагу на те, що Закон України «Про телекомунікації» надає НКРЗ повноваження здійснювати регулювання лише тарифів за користування ККЕ, при цьому збільшення переліку платних послуг, які регулюються НКРЗ, є безпідставним розширенням повноважень регулятора.

Просимо Вас, Олександре Володимировичу, як досвідченому державному керівнику, розглянути наше звернення та відмовити у погодженні та реєстрації «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ» як такого, що суперечить чинному законодавству україни та інтересам учасників ринку, і особисто сприяти проведенню процесу прискорення спільного доопрацювання цих важливих для галузі у цілому Порядків з урахуванням позиції як Держави так і учасників ринків телекомунікації.

Зауваження надаємо у вигляді таблиці.

 

З повагою та надією на конструктивний діалог влади та громадськості

 

Голова Правління ІнАУ                                                                   Т. Попова