Лист № 240 від 30.12.2014 р. Співголові депутатського об’єднання «За цифрове майбутнє України» Бєльковій О.В. щодо тарифів на використання сумісного підвісу проводів електрозв’язку на опорах електропередач

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Співголові депутатського об’єднання

«За цифрове майбутнє України»

Бєльковій О.В.

 

 

Вих. 240

від «30» грудня 2014 р.

 

Шановна Ольго Валентинівно!

 

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, вітає Вас з новорічними і різдвяними святами і звертається з наступним.

В умовах зовнішньої агресії та нав’язаної Україні Російською Федерацією гібридної війни, одним з чинників якої є інформаційна війна, надзвичайно важливим є інформаційне забезпечення громадян України універсальною програмною послугою відповідно до  Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та доступом до мережі Інтернет. Для забезпечення громадян цими видами телекомунікаційних послуг, особливо у сільській місцевості, використовується сумісний підвіс проводів електрозв’язку (волоконно-оптичного кабелю) на опорах електропередач. В більшості випадків у сільській місцевості використання сумісного підвісу проводів електрозв’язку на опорах електропередач є єдиним способом надання громадянам якісної універсальної програмної послуги без залучення значних інвестицій у побудову телекомунікаційної інфраструктури, яке можливе лише у довгостроковій перспективі.

З метою найскорішої реалізації доручення Адміністрації Президента України, наданого НКРЗІ та НКРЕ від 04.08.2014 за № 44-01/46, щодо можливості використання об’єктів електроенергетичного комплексу для розташування інфраструктури телекомунікаційних мереж, при НКРЗІ створена і активно діє Робоча група з підготовки проекту Закону України «Про доступ до структури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж».

До запровадження адміністративного та тарифного регулювання сумісного підвісу проводів електрозв’язку на опорах електропередач, яке, як очікується, буде передбачене цим законом, тарифи на використання сумісного підвісу формуються відповідно до положень статті 31 Закону України "Про телекомунікації" на договірних умовах між провайдерами та енергопередавальними компаніями чи іншими організаціями, які є власником (володільцем) опор електропередач.

Переважна більшість енергопередавальних компаній України встановлює економічно обґрунтовані тарифи на використання сумісного підвісу проводів електрозв’язку на опорах електропередач. В той же час такими енергопередавальними організаціями, як
ПАТ «Київобленерго», ПАТ «Рівнеобленерго» та ПАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» протягом другого півріччя 2014 року встановлено тариф на використання сумісного підвісу проводів електрозв’язку на опорах електропередач, що значно перевищує аналогічний тариф, встановлений іншими енергопередавальними організаціями України, і є, на нашу думку, економічно необґрунтованим. В цих обставинах провайдери універсальної програмної послуги будуть змушені або припиняти надання послуги жителям сільської місцевості Київської, Рівненської та Житомирської областей через економічні причини, або багатократно підвищувати вартість універсальної програмної послуги, що призведе до відмови більшості громадян від отримання цих послуг.

Звертаємо Вашу увагу, що управлінські функції відносно ПАТ «Київобленерго»,
ПАТ «Рівнеобленерго» та ПАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» здійснює ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», при цьому переважною долею ПАТ «Рівнеобленерго» та ПАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» володіє група VS ENERGY INTERNATIONAL N.V., яка представлена в Україні ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна».

Дії групи VS ENERGY INTERNATIONAL N.V. та представника цієї групи в України
ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» щодо встановлення тарифу на використання сумісного підвісу проводів електрозв’язку на опорах електропередач, що значно перевищує аналогічний тариф, встановлений іншими енергопередавальними організаціями України, створюють завади у забезпеченні громадян України універсальною послугою та послугами доступу до мережі Інтернет, що, на нашу думку, наносить шкоду державним інтересам України в частині забезпечення інформаційної безпеки та ідеям цифрового майбутнього України.

З огляду на зазначене, звертаємось до Вас з проханням про проведення зустрічі членів депутатського об'єднання «За цифрове майбутнє України» та представників Інтернет Асоціації України з обговорення питань протидії недружнім крокам з боку іноземних фінансово-промислових груп, які ставлять під загрозу інформаційну безпеку регіонів України.

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                      Т. Попова