Лист № 240 від 13.09.2011 р. Голові Антимонопольного комітету України п. Цушко В.П. щодо відмови у погодженні "Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Антимонопольного комітету України

п. ЦУШКО В.П.

                                                                         03035, м. Київ, МСП-03680, вул. Урицького, 45  

 

 

 

 

Вих. № 240

від 13.09.2011 р.

 

 

Щодо відмови у погодженні 

«Порядку регулювання тарифів

на надання в користування кабельної

каналізації електрозв’язку»

 

 

 

Шановний Василю  Петровичу!

 

 

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас з приводу наступного.

      Національна Комісія з питань регулювання зв’язку України  на своєму засіданні 8 вересня цього року  розглянула та затвердила проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ)».

      Фахівці та експерти  Інтернет Асоціації України ретельно опрацьовували проект «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ», який був розміщений на офіційному сайті НКРЗ та проводили громадське обговорення з метою  надання зауважень.

       Нажаль наші пропозиції, які ми неодноразове викладали у листах-зверненнях до НКРЗ, не були ніяким чином враховані у процесі роботи над документом відповідальними посадовими особами. На нашу думку багато позиції проекту документу  потребують доопрацювання з урахуванням діючих нормативних документів галузі та діючого «Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку», затвердженого Рішенням НКРЗ №1607 від 23.07.09, а також побажань інших учасників ринку. Інтернет Асоціація України стоїть на позиції, що  проект документу не може розроблятися під виробничу та фінансову технології одного оператора, у даному випадку ми вважаємо під діяльність  ПАТ «Укртелеком», без урахування побажань інших гравців цього ринку. На нашу думку, приймаючи регуляторний акт по факту під технології діяльності одного оператора Національна Комісія з питань регулювання зв’язку України сприяє порушенню закону України «Про захист  від недобросовісної конкуренції»

   Дії НКРЗ також  грубо порушують норми законотворчого процесу державних органів влади. Складається враження, що шляхом прискореного прийняття цього документу ПАТ «Укртелеком», намагається остаточно монополізувати цей напрямок діяльності та вирішити свої фінансові негаразди за рахунок інших операторів телекомунікацій.  Кабельна каналізація електрозв’язку будувалася ще в часи Радянського союзу  та  на даний час є унікальним (як і радіочастотним ресурс) ресурсом, який був переданий   ПАТ «Укртелеком» останнім часом.

     Просимо Вас, Василю Петровичу, як досвідченому державному керівнику розглянути наше звернення, особисто втрутитись у цю ситуацію та відмовити у погодженні «Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ»  та сприяти проведенню процесу прискорення спільного доопрацювання цих важливих для галузі у цілому Порядків з урахуванням позиції як Держави так і учасників ринків телекомунікації та не допустити фактичного подальшого розвитку монополізму ПАТ «Укртелеком».

 

 

 Зауваження надаємо у вигляді таблиці.

 

З повагою та надією на конструктивний діалог влади та громадськості

 

    Голова Правління ІнАУ                                                                   Т . Попова