Лист № 239 від 24.12.2014 р. НКРЗІ щодо впровадження опитувальної форми перевірок суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

ЖИВОТОВСЬКОМУ О.М.

 

 

 

Вих. № 239

від «24» грудня 2014 р.

 

Щодо впровадження опитувальної форми перевірок суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій

 

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Директиви Європарламенту та Ради №2002/19/ЄС від 07.03.2002 «Про доступ до з'єднання електронних комунікаційних мереж та пов'язаного обладнання», №2002/20/ЄC від 07.03.2002 «Про дозвіл електронних комунікаційних мереж та послуг» та №2002/21/ЄС від 07.03.2002 «Про спільні правові рамки для електронних комунікаційних мереж та послуг»  не передбачають проведення національними регуляторними органами систематичних (планових) перевірок суб’єктів господарювання у сфері електронних комунікацій, крім перевірок щодо здійснення відповідних внесків і зборів, використання плат та виконання особливих обов’язків відповідно до ст. 11 Директиви  №2002/20/ЄC від 07.03.2002.

Дані Директиви відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, мають бути імплементовані в Україні протягом 4-х років.

В рамках наближення вітчизняної регуляторної практики до підходів Европейського союзу пропонуємо розпочати експеримент щодо впровадження опитувальної форми планових перевірок суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій.

Про досвід проведення опитувальної форми перевірок Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України йшлося на Круглому столі «Актуальні задачі з дерегуляції ринку ІТ та телекомунікацій та спрощення діяльності на ньому суб’єктів господарювання», який відбувся 13 листопада 2014 року за участі представників провідних асоціацій в сфері ІКТ, операторів телекомунікацій, представників НКРЗІ, ДССЗЗІ та інших органів державної влади.

ІнАУ зі свого боку готова долучитися до опрацювання необхідних підходів щодо впровадження опитувальної форми планових перевірок суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій.

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                            Т. Попова