Лист № 235/25.12.09 Голові НКРЗ стосовно користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 5250-5350 МГц для впровадження радіотехнології «широкосмуговий радіодоступ»

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії

з питань регулювання зв’язку України
Колобову С.О.


вул. Солом’янська, 3

м. Київ

03110

 

 

Вих. № 235
від 25.12.2009 р.

 

 

Шановний Сергію Олександровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи  інтереси більш як 90-та  членів, звертається з проханням врахувати наші пропозиції з розподілу радіочастот у смузі 5250- 5350 МГц.

На адресу ІнАУ надходять численні звернення від наших членів, а саме тих, які  є операторами безпроводового доступу, про бажання отримати ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 5250-5350 МГц для впровадження  радіотехнології «широкосмуговий радіодоступ».

ІнАУ неодноразово зверталась до НКРЗ із проханням   розгляду  вказаного питання і ми вважаємо, що вже на сьогодні  є  достатні підстави для його практичної  реалізації. Зокрема, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від  9 червня 2006 року №815 «Про затвердження Плану використання радіочастотного ресурсу України» (із подальшими змінами і доповненнями) встановлено, що Смуги радіочастот 5250-5300 та 5300-5350 МГц  можуть використовуватися в межах одного регіону кількома користувачами на підставі  ліцензій  на  користування  радіочастотним  ресурсом  та дозволів  на  експлуатацію  радіоелектронних  засобів. У даних Смугах РЧР не має потреби проводити конверсію. Попит щодо намірів і потреби отримання ліцензій учасниками цього ринку за останній час достатньо зріс (зокрема, за даними спеціалізованого журналу «Wireless Ukraine» більш як 2000 учасників опитування говорять про потребу у розвитку  цієї ділянки РЧР, необхідність її поділу  на невеликі смуги розмірoм  10 МГц та реалізації їх на без тендерній основі по встановленим граничним тарифам).

В зв’язку з вищевикладеним, ми наполягаємо на  повторному розгляді питання про надання в користування радіочастотного ресурсу України в діапазоні 5250-5350 МГц для впровадження  радіотехнології «широкосмуговий радіодоступ» смугами розміром  10 МГц шляхом реалізації їх на без тендерній основі по граничним тарифам. Також, просимо  включити  до складу робочої групи НКРЗ  по питаннях РЧР діапазону 5250-5350 МГц  представника ІнАУ Федієнка О. П.

 

                                        З повагою,

                                       виконавчий директор ІнАУ                                          В.Куковський