Лист № 23/1-2 від 14.03.2022 Мінцифри та Міненерго щодо плати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики на період дії воєнного стану в Україні

Вихідні реквізити
Вих. № 23/1-2 від 14.03.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство енергетики України

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Міністру енергетики України

ГАЛУЩЕНКУ Г.В.

Вих. № 23/1 від 14.03.2022

 

Щодо плати за доступ до інфраструктури

об’єктів електроенергетики

 

Інтернет Асоціація України висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Члени ІнАУ, які надають послуги доступу до мережі Інтернет на території України, просять нас звернутись до відповідних державних органів з проханням вирішити питання скасування оплати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики або, хоча б, зниження розмірів плати за доступ на період воєнного стану в Україні.

Доводимо до Вашого відома, що рівень платежів за надані операторами, провайдерами телекомунікаційні послуги суттєво знизився, що обумовлено, виїздами населенням зі своїх домівок, проведенням на певних територіях воєнних дій, зниженням платоспроможності населення. Не виключаємо, що, ймовірно, можуть існувати і випадки небажання певними споживачами оплатити отримані ними телекомунікаційні послуги. Проте, оператори, провайдери не в силах вплинути на такі ситуації та підвищити рівень оплати за надані ними послуги. У цих складних умовах оператори, провайдери телекомунікацій постійно і виключно власними силами забезпечують надання своїм споживачам послуги доступу до Інтернету, невідкладно вживають заходи для проведення аварійно-відновлювальних робіт, що, відповідно, також потребує вкладення фінансових коштів, в т.ч. на виплату заробітних плат монтажникам, іншим працівникам, оплату матеріалів тощо.

Відзначимо, що учасниками нашої Асоціації є суб’єкти малого та середнього підприємництва, які, здебільшого, не мають запасів власних фінансових резервів.

Разом з цим, оператори, провайдери послуг доступу до мережі Інтернет з використанням фіксованих мереж мають зобов’язання перед обленерго по оплаті доступу до інфраструктури об’єктів електроенергетики, розміри яких іноді є непомірно високими. Інтернет Асоціація України постійно звертала Вашу увагу на цю проблему у мирний час, яка, на жаль, не вирішувалась.

З огляду на зазначене, сподіваємось, що Вам зрозуміла проблема, з якою ми звертаємось до Вас у цьому листі, і ніяким чином не буде розцінена як намагання уникати проведення операторами, провайдерами телекомунікацій платежів з доступу до інфраструктури об’єктів електроенергетики. Проте, їх оплата чи накопичення боргів з їх оплати, призведе до неспроможності виконання окремими операторами, провайдерами телекомунікацій свого зобов’язання з надання телекомунікаційних послуг своїм споживачам. Зазначене може мати наслідком припинення надання послуг на певних територіях взагалі, що є неприпустимим, як у період воєнного стану, так і в початковий період подальшої відбудови країни.

З огляду на наведене, звертаємось до Вас та просимо врахувати прохання операторів, провайдерів телекомунікацій щодо припинення нарахування плати за доступ до інфраструктури об’єктів обленерго або, принаймні, зменшення розмірів такої плати на період дії воєнного стану в Україні.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                          Олександр Савчук