Лист № 22 від 25.02.2021 НКРЗІ щодо запиту на роз‘яснення способу виконання судових рішень про закриття доступу до інтернет-ресурсів

Вихідні реквізити
Вих. № 22 від 25.02.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
НКРЗІ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання 

у сфері зв’язку та інформатизації

ЖИВОТОВСЬКОМУ О.М.

 

Вих. № 22

від 25.02.2021

 

Щодо роз‘яснення способу виконання судових рішень

про закриття доступу до інтернет-ресурсів

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 220 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на своєму офіційному вебсайті у рубриці «До уваги операторів, провайдерів телекомунікацій» від 23 та 24 лютого 2021 року, оприлюднила інформацію:

  • від Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ про ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Харкова Колесник С.А. від 23.02.2021, справа №953/16996/20, н/п 1-кс/953/1590/21 у кримінальному провадженні №22020220000000124 від 01.10.2020, якою передбачено накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні ряду Telegram-каналів шляхом зобов`язання операторів, провайдерів телекомунікацій, які включені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, закрити доступ до цих Telegram-каналів;
  • від слідчого відділу Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г. від 04.02.2021, справа  № 752/22980/20, у кримінальному провадженні №12020100010005155 від 17.12.2020, якою передбачено накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Internet при використанні понад 400 веб-ресурсів шляхом зобов’язання інтернет-провайдерів закрити до них доступ.

Значна частина провайдерів, про які йдеться у вказаній інформації, є членами ІнАУ, а відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях.

ІнАУ отримує звернення від операторів, провайдерів телекомунікацій – членів Асоціації, яким не відомі способи коректного блокування інтернет-ресурсів на доступі. Правлінню і експертам ІнАУ також не відомі коректні механізми обмеження доступу до визначених інтернет-ресурсів (див. Позицію ІнАУ щодо блокування інтернет-контенту – у додатку).

Беручи до уваги ту обставину, що інформація про ухвали слідчих суддів не містить роз‘яснення порядку їх виконання, а також, з огляду на покладене на НКРЗІ державою завдання щодо забезпечення контролю за дотриманням умов застосування технічних засобів у телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних мережах загального користування, просимо Вас надати інформацію щодо можливості і шляхів коректного застосування технічних засобів у телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних мережах загального користування для блокування визначених інтернет-ресурсів, зокрема, вебсайтів і Telegram-каналів, та надати технічну і організаційну методологію виконання вимог про “закриття доступу” до інтернет-ресурсів.

Також, оскільки наведені ухвали слідчих суддів вимагають негайного виконання, просимо Вас на період підготовки рекомендацій суб‘єктам гоподарювання у сфері телекомунікацій щодо шляхів коректного застосування технічних засобів у телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних мережах для блокування визначених інтернет-ресурсів поінформувати відповідні органи і здійснити необхідні кроки для призупинення дії відповідних ухвал. 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                             А. Пятніков