Лист № 200 від 26.12.2012 р. Прем'єр-міністру України щодо законопроекту "Про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 Прем'єр-міністру України

Азарову М.Я.

 

Вих. 200

від 26 грудня 2012 р.

 

Щодо неприйнятності для учасників ринку окремих  норм  законопроекту «Про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж».

 

 

Шановний Миколо Яновичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об'єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Рішенням № 650 від 13.12.2012 р. Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі - НКРЗІ), схвалено проект Закону України «Про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж» (далі - Проект). Даний документ було підготовлено на базі пропозицій щодо законодавчого врегулювання питання про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж, розроблених на виконання Доручення Президента України від 21.03.2012 р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет» та схвалених Рішенням НКРЗІ № 218 від 27.04.2012 р.

Інтернет Асоціація України вважає завдання спільного використання інфраструктури телекомунікаційних мереж важливим і актуальним, цілком поділяє стурбованість Президента України станом забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет і підтримує вимоги Президента України щодо розвитку технологічної інфраструктури мережі Інтернет та доступу операторів та провайдерів телекомунікацій до житлового фонду всіх форм власності, викладені в Дорученні від 21.03.2012 р.

Разом з тим мусимо зазначити, що окремі норми Проекту ідуть врозріз з курсом Президенту та Уряду України щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя, не відповідають суті Доручення Президента України від 21.03.2012 р. та не є прийнятними для значної частини операторів і провайдерів, що входять до складу ІнАУ. Проект орієнтований перш за все не на вирішення неврегульованих проблем доступу суб’єктів господарювання сфери телекомунікацій до інфраструктури житлового фонду всіх форм власності та ефективного спільного використання будинкових розподільчих мереж, а на створення умов використання операторами та провайдерами  активного телекомунікаційного обладнання одне одного, та, відповідно, на надання регулятору додаткових повноважень щодо забезпечення відповідності телекомунікаційного обладнання операторів вимогам їх спільного використання. Крім того, у законопроекті відсутні механізми забезпечення виконання вимог щодо забезпечення доступу операторів

 

та провайдерів телекомунікацій до будинкових розподільчих мереж з боку володільців будівель.

Оскільки наші звернення до НКРЗІ з цих питань не були враховані на етапі підготовки Проекту, просимо Вас створити робочу групу при Кабінеті Міністрів України з метою доопрацювання проекту Закону України «Про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж» та винесенням його на розгляд Кабінеті Міністрів України, з запрошенням до цієї робочої групи представників НКРЗІ та представників ринку телекомунікацій. Зі свого боку, ІнАУ пропонує включити до цієї робочої групи своїх представників.

 

З повагою,

 

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                   С. Бойко