Лист № 182 від 06.11.2017 Голові Комітету з питань податкової та митної політики щодо надання роз'яснень про застосування окремих положень Закону "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж"

Вихідні реквізити
Вих. № 182 від 06.11.2017
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань податкової та митної політики

Южаніній Н. П.     

Вих. № 182

від 06 листопада 2017 р.

 

Про надання роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону

«Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики

з метою розвитку телекомунікаційних мереж»

 

Шановна Ніно Петрівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

З 04.06.2017 набув чинності Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» від 07.02.2017 № 1834-VIII (далі – Закон про доступ), який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів телекомунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, встановлює повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначає права та обов’язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.

З набранням чинності Закону про доступ передбачалось і затвердження Кабінетом Міністрів України та введення в дію відповідних правил доступу до інфраструктури об’єктів доступу та методик визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів доступу.

Однак, до теперішнього часу, зазначені нормативно-правові акти не затверджені, що на практиці створює спірні ситуації між учасниками ринку при застосуванні окремих положень Закону про доступ.

Так, підпунктом 2 частини сьомої статті 17 Закону про доступ встановлені вимоги до плати за доступ до елементу будь-якої інфраструктури об'єкта доступу, у тому числі опори лінії електропередачі, яка не може перевищувати 0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору на місяць.

Таким чином, з моменту набуття чинності Законом про доступ, максимальний розмір плати за доступ до опор лінії електропередачі має становити 9,60 грн. за одну опору на місяць (із розрахунку мінімальної заробітної плати у 2017 році 3200,00 грн).

Натомість ПрАТ «Київобленерго» при розрахунку вартості використання однієї опори повітряних ліній електропередач, розрахованої відповідно до Закону про доступ, збільшує зазначену вартість на суму податку на додану вартість. 

Комітетом з питань інформатизації та зв’язку Верховної ради України (далі – Комітет) в межах повноважень, передбачених частиною третьою статті 21 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» на запит ІнАУ надані роз’яснення  щодо застосування в п.п. 1-5 частини сьомої статті 17 Закону про доступ.

Відповідно до наданих Комітетом роз’яснень, Законом про доступ визначені граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу. Розмір плати визначається власником інфраструктури цього об’єкта доступу в межах розмірів, визначених Законом про доступ з урахуванням податку на додану вартість, якщо власник інфраструктури є платником цього податку (лист Комітету вих. № 04-21/14-471 від 13.09.2017 (вх. № 206 від 14.09.2017) оприлюднений на сайті ІнАУ http://inau.ua/doclist

Враховуючи наведене та керуючись частиною третьою статті 21, статтею 22 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», просимо надати роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону про доступ, а саме: 

чи включають податок на додану вартість (ПДВ) граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, зазначені в п.п. 1-5 частини сьомої статті 17 Закону про доступ?

 

З повагою,

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                         О. Федієнко