Лист № 176/1-2 від 16.12.2021 Мінфіну та ДПС щодо запиту на інформацію стосовно переходу провайдерів з 2-ї на 3-тю групу спрощеної системи оподаткування

Вихідні реквізити
Вих. № 176/1-2 від 16.12.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство фінансів України
Державна податкова служба України

 

Міністру фінансів України

МАРЧЕНКУ С.М.

 

Виконуючому обов’язки

Голови Державної податкової служби України

ТІТАРЧУКУ М.І.

Вих. № 176/1-2

від 16.12.2021

 

Щодо надання інформації

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Одним із напрямків статутної діяльності ІнАУ є представництво та захист Членів ІнАУ в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ звертаються учасники ринку телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету, з проханням отримання офіційної інформації з такого питання.

Відповідно до пункту 1 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (у редакції тексту, підписаного Головою Верховної Ради України 15.12.2021) (далі – Закон), цей Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Законом виключено послуги з доступу до мережі Інтернет з другої групи спрощеної системи оподаткування шляхом внесення змін до абзацу четвертого підпункту 2 ст. 291.4  Податкового кодексу України.

Разом з цим, підпунктом 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України встановлено, що за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Таким чином, провайдери телекомунікацій, які надають послуги з доступу до мережі Інтернет, для того, щоб перейти на 3-тю групу спрощеної системи оподаткування, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж 15 грудня ц.р.

До сьогодні, тобто, станом на 16 грудня 2021 року, Закон не підписано Президентом України та офіційно не опубліковано.

Таким чином, станом на 16 грудня 2021 року провайдери телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, мають право застосовувати 2 групу спрощеної системи оподаткування і не мають обов’язку переходити із 2-ї на вищу групу спрощеної системи оподаткування, тому не були зобов’язані у зазначений строк подавати заяву до контролюючого органу. Проте, станом на дату набрання чинності Законом (з 1 січня 2022 року), ця категорія суб’єктів не матиме права перебувати на 2-й групі спрощеної системи оподаткування.

Враховуючи наведене, просимо надати інформацію про те, як саме в умовах, що склалися у зв’язку з прийняттям та не підписання Президентом України Закону та у разі набрання Законом чинності з 1 січня 2022 року, провайдери телекомунікацій повинні забезпечити виконання податкового законодавства в частині положень щодо переходу із 2-ї на вищу групу спрощеної системи оподаткування та повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу.

Також просимо вжити заходів щодо недопущення застосування впродовж 1-го кварталу 2022 року санкцій до суб’єктів господарювання, які надають послуги доступу до мережі Інтернет, перебуваючи на 2-й групі спрощеної системи оподаткування, і через незалежні від них обставини не подали у визначений термін заяву про зміну групи спрощеної системи оподаткування, у разі підписання Президентом України Закону та у разі набрання Законом чинності з 1 січня 2022 року.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                            Олександр Савчук