Лист № 163 від 15.10.2012 р. до НКРЗІ щодо проекту рішення НКРЗІ "Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 Голові Національної комісії,

що здійснює державне регулювання

у сфері зв’язку та інформатизації
Яцуку П.П.

 

 

 

 

Вих. 163
від  15  жовтня 2012 р.

 

Щодо проекту рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»

 

 Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) № 346 від 12.07.2012 р. було схвалено проект Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет). Даний документ пройшов процедуру громадського обговорення, і ми вдячні за врахування в ході цього обговорення пропозицій, які були надані Інтернет Асоціацією України.

Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що існуюча на сьогоднішній день правова база у сфері регулювання телекомунікацій містить ряд протиріч та прогалин, зокрема щодо визначення інтернет-сервісів, визначення ринків послуг з використанням мережі Інтернет, адаптації правил взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж, визначення показників якості послуг з використанням мережі Інтернет, тощо. Зокрема, про ці суперечливості йшлося в ході Третього Українського Форуму з Управління Інтернетом (IGF-UA), який був проведений 28 вересня 2013 р. рядом профільних державних органів та професійних об’єднань України (Резолюція Форуму додається).

Без усунення цих протиріч та прогалин законодавства впровадження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет) матиме шкідливі наслідки як для учасників для ринку телекомунікацій України, так і для вітчизняного споживачів послуг з використання мережі Інтернет.

Тому звертаємось до Вас з проханням про накладення мораторію на набрання чинності (відкликання, не погодження) проекту Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет), який було схвалено Рішенням НКРЗІ № 346 від
12.07.2012 р., до часу, коли будуть внесені відповідні доповнення та зміни до законодавства у сфері інтернет-комунікацій.

Зі свого боку пропонуємо долучення фахівців Інтернет Асоціації України до участі у розробці проектів необхідних законодавчих змін.

 

Додаток: Резолюція Третього українського Форуму з управління Інтернетом (IGF-UA), на 3 арк.

 

 

З повагою,  

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                   В. Куковський