Лист № 159 від 09.10.2012 р. до Прем'єр-міністра України щодо Громадської ради при МВС України

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Прем'єр-міністру України

пану Азарову М.Я. 

 

Вих. № 159

від 09 жовтня 2012 р. 

 

Вельмишановний Миколо Яновичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою щиру повагу за звертається з наступним.

Нещодавно в Україні відбулася подія, яка іде у розріз з оголошеним курсом Уряду України на забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики та здійснення громадського контролю  за  діяльністю  органів  виконавчої влади. Йдеться про наказ МВС України від 08.08.2012 р. № 684 «Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при МВС України». Підставою для розпуску Громадської ради при МВС стала та обставина, що, на думку керівництва МВС, керівництво Громадської ради не змогло належним чином організувати її роботу та реалізувати наявні механізми участі громадськості у формуванні та здійсненні державної політики. При цьому даний наказ виданий МВС в односторонньому порядку, без погодження та обговорення із самою Громадською радою.

ІнАУ як професійне об’єднання, яке представлене у Громадській раді МВС,  висловлює свою підтримку її діяльності та має всі підстави стверджувати, що діяльність цього громадського формування мала конкретну віддачу, зокрема, у сфері взаємодії професійних об’єднань та відповідних структур МВС у питаннях протидії кіберзлочинності. ІнАУ України та готова і надалі взаємодіяти .

У будь-якому випадку, факт розпуску органом виконавчої влади Громадської ради, яка серед іншого покликана здійснювати громадський контроль за діяльністю  даного органу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3.11.2010 р.
№ 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», порушує закладений у Конституції України принцип участі громадян у формуванні та реалізації державної політики та створює небезпечний прецедент.

Звертаємось до Вас з проханням висловити своє ставлення до цієї ситуації, надати відповідну оцінку діям керівників МВС, сприяти скасуванню незаконного наказу МВС № 684 та підтримати нашу вимогу щодо вилучення із положень про Громадські ради при органах виконавчої влади пункти, які дозволяють в односторонньому порядку призупиняти діяльність цих дорадчих та контролюючих громадських органів, відомствами, при яких вони утворені.

Також просимо Вас звернути увагу відповідних органів виконавчої влади на необхідність  дотримання положень Постанови КМУ від 03.11.2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». 

 

З повагою,

 

 

 

Голова Правління ІнАУ                                                    Сергій Бойко