Лист № 156 від 03.10.2012 р. Генеральному прокурору України щодо несанкціонованого втручання в роботу телекомунікаційних мереж ТОВ "Адамант" представників органів місцевої влади та комунальних підприємств

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

 

 

Вих № 156

від 03 жовтня 2012 р.

 

Шановний Вікторе Павловичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу.

Ми зверталися до Вас з інформацією про те, що останнім часом стали систематичними випадки демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж (БРМ) операторів та провайдерів телекомунікацій під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій у цілому ряді регіонів України представниками органів місцевої влади та комунальних підприємств, а також з проханням звернути особливу увагу на необхідність забезпечення негайного реагування на всі факти демонтажу телекомунікаційного обладнання та пошкодження ліній зв’язку, у відповідності до діючого законодавства України (див. лист ІнАУ вих. №128 від 20.07.2012 р. Генеральному прокурору України щодо випадків демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж (БРМ) та лист ІнАУ вих. № 145 від 14.09.2012 р. Генеральному прокурору України щодо оцінки законності дій органів місцевого самоврядування).  

На жаль, зараз ми спостерігаємо подальше погіршення стану справ у цій сфері. Прикладом є ситуація з несанкціонованим втручанням у роботу телекомунікаційних мереж оператора телекомунікацій ТОВ «Адамант» (м. Київ).

Згідно з інформацією, викладеною у зверненні до Інтернет Асоціації України дійсного члена Асоціації ТОВ «Адамант» (див. додаток 1), у вересні 2012 р. представниками Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» та ТОВ «Україна житло-сервіс» за попередньою змовою було здійснено несанкціоноване втручання в роботу телекомунікаційних мереж ТОВ «Адамант» шляхом умисного пошкодження мережі електроживлення в житлових будинках за адресами: м. Київ,
вул. Харківське шосе, 2 та 8/1, та крадіжка близько 20 м кабелю електроживлення.

Наслідком несанкціонованого втручання в роботу телекомунікаційних мереж ТОВ «Адамант»  стало порушення визначених ст. 32 Закону України «Про телекомунікації»  прав споживачів на своєчасне та якісне отримання послуг доступу до мережі Інтернет та нанесення ТОВ «Адамант» матеріальної шкоди на суму 28 020 грн.

За даною подією ТОВ «Адамант» звернулося з заявою від 11.09.2012 р. № 210  до Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві щодо вжиття заходів та притягнення до відповідальності конкретних посадових осіб КП «Київжитлоспецексплуатація» та ТОВ «Україна житло-сервіс», до якої були долучені копії  раніше укладених чинних договорів між ТОВ «Адамант» та ТОВ «Україна житло-сервіс» про розміщення телекомунікаційного обладнання ТОВ «Адамант» за визначеними вище адресами.

Проте, на дану заяву відповідь отримана не була. Разом з тим, як вдалося згодом з’ясувати представникам ТОВ «Адамант», старшим оперуповноваженим відділу карного розшуку ТВМ-4 Дніпровського РУ ГУ МВС України у м. Києві майором міліції Стужним В.М. було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної  справи від 13.09.2012 р. (див. додаток 2), адресовану невідомій особі, а саме Прокопенку Вадиму Івановичу (див. додаток 3).

Вважаємо, що дана відмова в порушенні кримінальної справи була винесена безпідставно. Крім того, представниками Дніпровського РУ ГУ МВС України у
м. Києві свідомо був порушений порядок повідомлення заявника про відмову в порушенні кримінальної справи, що позбавило можливості заявника оскаржити дану відмову у встановленому законом порядку. Враховуючи обставини справи, ми цілком поділяємо припущення, висловлене в зверненні ТОВ «Адамант», про можливу упередженість особи, яка виносила відповідну постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

З огляду на зазначене вище, звертаємося до Вас з проханням вжити заходів до перевірки законності винесення рішення Дніпровського РУ ГУ МВС України у
м. Києві про відмову у порушенні кримінальної справи  проти посадових осіб  Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» та до усунення можливих порушень закону, допущених Дніпровським РУ ГУ МВС України у
м. Києві у процесі повідомлення заявника про відмову у порушенні кримінальної справи.

Просимо Вас про сприяння у проведенні незалежного розслідування викладених у заяві ТОВ «Адамант» фактів і притягнення до відповідальності та покарання винних.

Також, враховуючи значний суспільний резонанс, який викликають численні випадки демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж у м. Києві та інших регіонах України представниками місцевих органів виконавчої влади та відповідних комунальних підприємств, звертаємося до Вас з проханням взяти під особистий контроль хід розслідуванням наявних правопорушень, скоєних органами місцевого самоврядування й відповідними комунальними підприємствами, та сприяти відміні всіх рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих з порушеннями чинного законодавства України та без погодження з органами Антимонопольного комітету України щодо телекомунікаційних мереж стосовно передачі повноважень зі збору коштів (оплати) з операторів та провайдерів телекомунікацій на безальтернативній основі комунальним підприємствам, подібним КП «Київжитлоспецексплуатація».

 

Додатки:

1.      Копія листа № 236 від 02.10.2012 р. ТОВ «Адамант» Голові Правління Інтернет Асоціації України «Щодо ігнорування правоохоронними органами заяви про порушення прав та інтересів оператора телекомунікацій та споживачів телекомунікаційних послуг» на 2 арк.

2.      Копія Постанови Дніпровського РУ ГУ МВС України у м. Києві про відмову в порушенні кримінальної  справи від 13.09.2012 р., на 1 арк.

3.      Копія листа №160/2/12 від 19.09.2012 р. Прокопенку Вадиму Івановичу про розгляд справи, на 1 арк.

 

З повагою,

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                 В.Куковський