Лист № 15 від 31.01.2018 АМКУ щодо стану дослідження наявності порушень законодавства про захист економічної конкуренції у діях медіа груп, провайдерів телекомунікацій

Вихідні реквізити
Вих. № 15 від 31.01.2018
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
АМКУ, Антимонопольний комітет України

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

Державному уповноваженому – 

ПРОЦИШЕН М.В.

 

 

 

 

 

Вих. № 15

від 31 січня 2018 р.

 

Щодо стану дослідження наявності

порушень законодавства про захист

економічної конкуренції у діях медіа груп,

провайдерів телекомунікацій

 

 

Шановна Маріє Вікторівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступного приводу.

21 грудня 2016 року Антимонопольним комітетом України на своєму офіційному сайті в мережі Інтернет було розміщено інформацію про початок дослідження наявності порушень законодавства про захист економічної конкуренції у діях медіа груп/операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв’язку з набранням чинності з 01.01.2017 змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги.

Листом від 05.01.2017 № 04 ІнАУ надала інформацію на вимогу Антимонопольного комітету України від 26.12.2016 № 130-29.3/09-13801 у межах згаданого дослідження.

Антимонопольний комітет України, на наше звернення від 02.08.2017 № 137, листом від 05.09.2017 № 130-29.3/04-9514 повідомив, що дослідження стосовно наявності/відсутності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції триває.

Зазначаємо, на сьогодні, спірні питання щодо укладення договорів з окремими медіа групами не врегульовані, оскільки, має місце «нав’язування» власних умов щодо ретрансляції телеканалів у кабельних мережах, які є обтяжливими для провайдерів програмних послуг, зокрема, в частині непомірно високих та невигідних тарифів. Так, у січні п.р. окремі провайдери телекомунікацій отримали адвокатські запити про надання певної інформації, у зв’язку з наданням АО «Смарт Солюшнз» адвокатської допомоги ТОВ «1+1 Інтернет» та, як слідує зі змісту, пов’язані із розповсюдженням програм телеканалів 1+1, 2+2, ТЕТ, ПЛЮСПЛЮС, Бігуді, УНІАН, суміжні права на розповсюдження яких належить ТОВ «1+1 Інтернет». ІнАУ, в межах статутних повноважень, вживає відповідних заходів задля врегулювання між медіа групами та окремими учасниками ІнАУ, спірних ситуацій. Проте, не врегулювання окремих питань в інтересах між медіа групами та провайдерами послуг може призвести до унеможливлення забезпечення населення в окремих територіях медіа продуктом окремих виробників.

Враховуючи наведене, просимо Вас надати інформацію про стан згаданого дослідження Антимонопольним комітетом України, та, за наявності, інформацію про встановлені факти (ознаки) порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                   О. Федієнко