Лист № 128/1-2 від 13.11.2020 Мінцифри та МОЗ України щодо ініціювання внесення змін до постанови КМУ від 11.11.2020 № 1100

Вихідні реквізити
Вих. № 128/1-2 від 13.11.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство охорони здоров’я України

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Міністру охорони здоров’я України

СТЕПАНОВУ М.В.

 

Вих. № 128/1-2

від 13.11.2020

 

Щодо ініціювання внесення змін до

постанови КМУ від 11.11.2020 № 1100

 

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Кабінетом Міністрів України винесено постанову від 11.11.2020 № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» щодо запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Зокрема, внаслідок внесених змін до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641, додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється, зокрема:

«4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;».

Тобто, як слідує зі змісту даної постанови Кабінету Міністрів України, з 00 годин 14 листопада, на вихідні дні, операторам, провайдерам телекомунікацій заборонено здійснювати діяльність, зокрема, що стосується обслуговування абонентів у центрах обслуговування, виїзду на місце до абонента для усунення технічних неполадок, вирішення інших питань для забезпечення надання телекомунікаційних послуг абонентам.

В будь-якому випадку, неоднозначність формулювань цієї постанови Кабінету Міністрів України викликає засторогу відносно можливості застосування неправомірних дій з боку державних органів у разі здійснення операторами, провайдерами телекомунікацій обслуговування телекомунікаційного обладнання, яке знаходиться у приміщенні абонента, вирішенні інших питань у контакт-центрах з їх відвідуванням абонентами у вихідні дні.

Таким чином, Кабінетом Міністрів України при винесенні постанови від 11.11.2020 № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» знову (!) не враховано, що надання телекомунікаційних послуг абонентам вимагає цілодобового технічного обслуговування телекомунікаційних мереж, виїзду на місце аварії, у разі необхідності. В противному разі, якщо виникнуть непередбачувані випадки, без телекомунікаційних послуг, в тому числі зв’язку, можуть лишитись не тільки окремі абоненти, а й певні адміністративні райони, вулиці, населені пункти.

Крім того, додатково нагадуємо ще й те, що відповідно до статті 40 Закону України «Про телекомунікації» оператор, провайдер телекомунікацій несе перед споживачами за ненадання або неналежне надання телекомунікаційних послуг майнову відповідальність.

В порівняння звертаємо також увагу на те, що Кабінетом Міністрів України дозволено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, зокрема, діяльності операторів поштового зв’язку, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, тобто, видів діяльності, які не є вкрай нагальними в вихідні дні. Проте, заборонено вид діяльності, який є одним із основних, що забезпечує життєдіяльність країни в цілому, тим більше в вихідні дні, коли більшість інших видів діяльності обмежені – здійснювати обслуговування населення (абонентів), які отримують телекомунікаційні послуги.

Особливу увагу звертаємо на загрозу охороні здоров’я України, яку несе заборона роботи аварійних бригад операторів телекомунікацій у вихідні дні. Можливі перебої у системі зв’язку і пов’язані з цим проблеми з комунікацією з сімейними лікарями і викликом бригад швидкої допомоги несе значну загрозу здоров’ю і навіть життю громадян України. Кабінет Міністрів України має врахувати небезпідставну занепокоєність Міністерства охорони здоров’я з цього приводу.

Враховуючи наведене, просимо:

  1. З метою недопущення зупинення надання телекомунікаційних послуг, вжити термінових заходів щодо ініціювання та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641», а саме: в абзаці третьому підпункту 4 пункту 15 після слів «діяльності операторів поштового зв’язку» доповнити словами «діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій»;
  2. Надати роз’яснення стосовно того, чи можуть оператори, провайдери телекомунікацій здійснювати обслуговування телекомунікаційних мереж, обладнання у своїх абонентів з виїздом на місце, тобто у приміщення, де розташовані такі мережі, обладнання абонента, у вихідні дні?

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                               А. Пятніков