Лист № 125 від 05.11.2020 народним депутатам України щодо підтримки проекту Закону України № 4118 від 18.09.2020

Вихідні реквізити
Вих. № 125 від 05.11.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Народні депутати України
ВРУ, Верховна Рада України

 

НАРОДНИМ ДЕПУТАТАМ УКРАЇНИ

 

Вих. № 125

від 05.11.2020

 

Щодо проекту Закону України «Про внесення

змін до Закону України «Про доступ до об’єктів

будівництва, транспорту, електроенергетики

з метою розвитку телекомунікаційних мереж»

та інших законодавчих актів України щодо

розвитку телекомунікаційних мереж»

(№ 4118 від 18.09.2020)

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

18 вересня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» та інших законодавчих актів України щодо розвитку телекомунікаційних мереж» (№ 4118), ініціаторами якого є народні депутати України Федієнко О.П., Соха Р.В. та інші (далі – проект Закону).

Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації за результатом розгляду на своєму засіданні 28 жовтня 2020 року ухвалив рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону.

Як зазначено у Пояснювальній записці, метою проекту Закону є створення сприятливих умов операторам телекомунікацій для розташування технічних засобів телекомунікацій та надання телекомунікаційних послуг абонентам, урегулювання господарських відносин між власниками інфраструктури об’єкта доступу та замовниками тощо.

ІнАУ послідовно підтримує внесені законодавчі ініціативи, направлені на врегулювання існуючих законодавчих прогалин у Законі України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», а також доопрацювання окремих положень цього та інших законів, які неефективно застосовуються та по-різному трактуються учасниками господарських відносин – власниками об’єктів доступу та замовниками.

У червні п.р. у Верховній Раді України розглядався проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» (№ 2042 від 03.09.2019), який, на превеликий жаль, не отримав достатньої кількості голосів народних депутатів України для прийняття закону. Основними дискусійними моментами при обговоренні положень проекту Закону № 2042 були зауваження керівників ОСББ, інших власників та управлінців багатоквартирних житлових будинків, які розцінювали його як втручання у їх право власності щодо володіння та розпоряджання майном.

Наразі, аналізуючи проект Закону, звертаємо Вашу увагу на те, що положення, які викликали негативне сприйняття окремими керівниками ОСББ, іншими власниками та управлінцями багатоквартирних житлових будинків та які були у проекті Закону № 2042, наразі, в проекті Закону № 4118 враховано. Зокрема, пропонується:

- врегулювання відносин між власниками інфраструктури об’єктів доступу та замовниками (операторами, провайдерами телекомунікацій) у разі, якщо технічні засоби телекомунікацій розміщені з порушенням нормативно-правових актів, а також пропонується встановити процедуру усунення наслідків таких порушень;

- внесенням змін та доповнень до законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановити, що укладення, внесення змін та розірвання договорів з доступу, контроль за їх виконанням буде віднесено повноважень Правління ОСББ чи Управителя багатоквартирного будинку.

Разом з цим, просимо підтримати доцільність єдиного підходу відносно того, що розташування технічних засобів телекомунікацій у багатоквартирних будинках здійснюється виключно та відповідно до Закону про доступ, оскільки ці елементи є інфраструктурою об’єкта будівництва.

Вчергове звертаємо вашу увагу, що відтермінування законодавчого врегулювання господарських відносини між операторами, провайдерами телекомунікацій з власниками інфраструктури об’єктів доступу призводить як до затримки розгортання високошвидкісних телекомунікаційних мереж, так і провокує ситуацію до збільшення вартості телекомунікаційних послуг, що, в першу чергу, не вигідно населенню (абонентам). Тим більше, вирішення цього питання є актуальним на сьогодні, в умовах, коли школи, інші навчальні заклади проводять навчання онлайн, працівники суб’єктів господарювання виконують роботу віддалено. І забезпечення такого процесу може бути неможливим без створення державою законних та сприятливих умов для розгортання телекомунікаційних мереж.

 

Враховуючи вищенаведене, звертаємось до Вас та закликаємо підтримати проект Закону у запропонованій для розгляду редакції, проголосувавши у сесійній залі Верховної Ради України за його прийняття.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                    А. Пятніков