Лист № 12/1-5 від 18.02.2020 щодо перекваліфікування справи по кримінальному провадженню №12020110140000305 від 05.02.2020 зі ст. 296 на ст. 258 ККУ і передачі справи для провадження СБУ

Вихідні реквізити
Вих. № 12/1-5 від 18.02.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Офіс Президента України
Прем'єр-міністр України
Генеральна прокуратура України
СБУ, Служба безпеки України
Національна поліція України

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Прем'єр-міністру України

Олексію ГОНЧАРУКУ

 

Генеральному прокурору України

Руслану РЯБОШАПЦІ

 

Голові Служби безпеки України

Івану БАКАНОВУ

 

Голові Національної поліції України

Ігорю КЛИМЕНКУ

 

 

Вих. № 12/1-5

від 18 лютого 2020 року

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

 

Відповідно до Статуту, метою діяльності ІнАУ є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ в Україні в цілому, а одним із напрямків діяльності Асоціації є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

Днями відбулась подія, яка несе загрозу розвитку ринку телекомунікацій і кабельної ретрансляції України, оскільки, на наш погляд, відбувся терористичний акт відносно одного з провідних діячів цього ринку вірогідно через його громадянську позицію та зусилля щодо розбудови національного інформаційного простору.

4 лютого 2020 року на території будинку, що розташований за адресою Київська обл., Васильківський р-н, с.Кожухівка, вул. Дружби, буд. №16 стався вибух невстановленого предмета, вірогідно бойової гранати. Вибухом вибиті вікна, осколками пошкоджені стіни. На щастя, обійшлося без жертв. Будинок належить Мазуру Віктору Олексійовичу, кінцевому бенефіціарному власнику (контролеру) ТОВ «Мережа Ланет», яке є одним з найбільших в Україні оператором телекомунікацій і оператором багатоканальної телемережі, що здійснює розповсюдження телепрограм на території України. Віктор Мазур є членом Правління Інтернет Асоціації України, а впродовж 2014-2016 рр був членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації.

По факту зазначеного кримінального правопорушення 05.02.2020 відкрите кримінальне провадження за № 12020110140000305, справа кваліфікована слідчими Національної поліції України за статтею 296 ч.4 («Хуліганство») Кримінального кодексу України.

Відповідно до інформації, яка є в розпорядженні ІнАУ і надана постраждалими слідству, є суттєві підстави для іншої кваліфікації цього правопорушення, а саме за статтею 258 Кримінального кодексу України («Терористичний акт»). Адже вчинено вибух, який створив небезпеку для життя чи здоров'я або заподіяння значної майнової шкоди до особи, під чиїм контролем перебуває один з найбільших гравців ринку кабельної ретрансляції України, відомого державного та громадського діяча, з вірогідною метою впливу на прийняття рішень чи вчинення відповідних дій щодо діяльності юридичної особи (ТОВ «Мережа Ланет», яке формує пакети мовлення телевізійних каналів для абонентів), члена Правління Інтернет Асоціації України  - найбільшого в Україні об’єднання підприємств в сфері телекомунікацій.

 

Зважаючи на зазначене, враховуючи громадську діяльність члена Правління ІнАУ Віктора Мазура та його діяльність з розповсюдження медіа в Україні, беручи до уваги, що у зловмисників вірогідно були політичні і громадянські міркування через позицію, яку займає Віктор Мазур, просимо Вас втрутитись у ситуацію і вжити заходів щодо перекваліфікування зазначеної справи по кримінальному провадженню №12020110140000305 від 05.02.2020 зі ст. 296 на ст. 258 Кримінального кодексу України і передачі справи для провадження Службою безпеки України.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                      А. Пятніков