Лист № 112 від 05.12.2022 Мінцифри щодо проекту з надання гостьового wi-fi-доступу

Вихідні реквізити
Вих. № 112 від 05.12.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

Вих. № 112

від 05.12.2022

 

Щодо гостьового wi-fi-доступу

 

Шановний Михайле Альбертовичу!

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами електронних комунікацій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Ми вітаємо ініціативу Уряду України, і зокрема Міністерства цифрової трансформації, щодо створення тисяч публічних точок з wi-fi по всій країні, в тому числі із застосуванням терміналів Starlink у пунктах незламності. На жаль, обмеженість цього ресурсу не дозволяє створити розповсюджену мережу резервного інтернет-доступу, необхідну населенню України в умовах постійних перебоїв з забезпеченням енергоживленням і комунікаціями.

            Одним із шляхів ширшого охоплення території України точками резервного інтернет-доступу могла б стати урядова кампанія з закликом до приватних осіб і бізнесу щодо надання вільного гостьового доступу з їхніх wi-fi-пристроїв при наявності у них безперебійного енергоживлення. Цей проект з надання гостьового доступу як у приміщеннях (офісах), так і поблизу них в межах дії wi-fi може стати ще одним елементом солідарності і незламності українців перед лицем агресії рф. Впевнені, що оператори електронних комунікацій не залишаться осторонь.

            Гостьова wi-fi-мережа є базовою функцією більшості сучасних wi-fi-роутерів, її активація через адміністративний інтерфейс пристрою не потребує професійних навичок. Важливою особливістю режиму гостьової мережі є безпека – гостьовий користувач не може зайти в основну мережу і скомпрометувати наявні в ній пристрої.

            В разі підтримки Урядом і Мінцифри цієї ініціативи Інтернет Асоціація України готова долучитись до її популяризації з використанням власних медійних ресурсів.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                            Олександр Савчук