Лист № 109/1-4 від 14.09.2020 щодо припинення порушення законодавства з боку регіональної філії «ДОНЕЦЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» по відношенню до ТОВ «ОНЛАЙН УКРАЇНА»

Вихідні реквізити
Вих. № 109/1-4 від 14.09.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство інфраструктури України
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»
Донецька обласна державна адміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Міністерство інфраструктури України,

Заступнику Міністра з питань цифрового розвитку,

цифрових трансформацій і цифровізації

КЛІМАШЕВСЬКОМУ А.М.

 

Голові Правління АТ «Укрзалізниця»

ЖМАКУ В.М.

 

Голові Донецької облдержадміністрації,

керівнику обласної військово-цивільної адміністрації

КИРИЛЕНКУ П.О.

Вих. № 109/1-4

від 14.09.2020

 

Щодо усунення порушення законодавства

по відношенню до ТОВ «Онлайн Україна»

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ надійшло звернення від учасника – ТОВ «Онлайн Україна» (код ЄДРПОУ 37295458) з інформацією про порушення регіональною філією «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ) інших нормативно-правових актів, які регулюють питання доступу до інфраструктури об’єкта транспорту. Зокрема, йдеться про ігнорування Закону про доступ та наказу Міністерства інфраструктури України від 25.02.2019 № 124 «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта транспорту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2019 за № 343/33314, в частині, що стосується розрахунків та встановлення одноразової плати за доступ до інфраструктури об’єкта транспорту (плата за розроблення та видачу технічних умов з доступу). Натомість, регіональна філія «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» у своєму листі від 01.09.2020 № НГ-06/163, адресованому ТОВ «Онлайн Україна», посилається на те, що розроблення та видача технічних умов з доступу здійснюється на основі наказу АТ «Укрзалізниця» від 07.08.2019 № 504 «Про введення в дію Стандарту АТ «Укрзалізниця» СТП 05-001:2019 «Споруди інфраструктури залізничного транспорту. Порядок з видачі технічних умов, погодження проектної документації та визначення готовності об’єктів будівництва щодо прийняття в експлуатацію» та наказу ПАТ «Укрзалізниця» від 14.09.2016 № 554 зі змінами від 17.07.2020, які введені у дію з 16.08.2020.

Так, за інформацією ТОВ «Онлайн Україна», наданою у листі від 09.09.2020 до ІнАУ, на вимогу регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» лише за розроблення та видачу технічних умов, товариство повинне сплатити 45 тис. грн, що значно перевищує граничні розміри, встановлені у пункті 1 частини сьомої статті 17 Закону про доступ, а саме, не більше 50 відсотків мінімальної заробітної плати.

Таким чином, вважаємо, що регіональною філією «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» порушено Закон про доступ.

Враховуючи наведене, просимо розглянути наше звернення, припинити порушення законодавства з боку регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» та сприяти розгортанню ТОВ «Онлайн Україна» телекомунікаційної мережі на ділянці від м. Авдіївка Донецької області до смт Очеретино.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово в установлений строк на ел.адресу dir@inau.ua.

 

Додаток: Копія звернення ТОВ «Онлайн Україна» від 09.09.2020 з додатками.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                  А. Пятніков