Лист Голові Комітет ВРУ з питань науки і освіти п. Полохалу В.І. № 561 від 09.09.08 щодо проведених розширених слухань "Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав"

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань науки і освіти

п. Полохалу В.І.

 

 

Вих. № 561

Від 09.09.2008

 

 

 

Шановний Володимире Івановичу!

 

3 вересня 2008 року Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти було проведено розширені слухання «Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав», де було висвітлено проблеми в сфері інтелектуальної власності. Також було представлено Білу книгу «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України». На нашу думку, Біла книга - це фундаментальна праця, реальний досвід викладений на сторінки і відданий в користування суспільству. Біла книга стала важливим виданням, яке допоможе врегулювати відносини інтелектуальної власності в інноваційній економіці в умовах бурхливого розвитку інформаційних технологій.

В ході слухань було надано Рекомендації, де у пп. 2.8 п. 2, Кабінету Міністрів України рекомендовано внести зміни до законодавства щодо підвищення відповідальності інтернет-провайдерів за незаконне розповсюдження об’єктів  авторського права і суміжних прав. Але оператор телекомунікацій - суб'єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій із правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку. Тобто оператори телекомунікацій здійснюють тільки технічний процес, а не розміщують інформацію в мережі Інтернет. У відповідності до п. 4 ст. 40 Закону України «Про телекомунікації», оператори, провайдери телекомунікацій не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їх мережами. Тому було б доцільніше підвищити відповідальність саме тим, хто розміщує інформацію в мережі Інтернет, а не тим, хто відповідає за надання якісного доступу та забезпечує технічне обслуговування  мережі.

 

 

З повагою,

 

В.о. виконавчого директора

Інтернет Асоціації України                                      С.В. Пархоменко