Колективне звернення від 29.10.2019 народному депутату Федієнку О. щодо законодавчої ініціативи в частині врегулювання спірних питань у сфері колективного управління «кабельна ретрансляція»

Вихідні реквізити
Вих. № 243 від 29.10.2019
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Народний депутат України Федієнко О.П.

Народному депутату України

Федієнку О.П.

 

Вих. ІнАУ № 243 від 29.10.2019

 

Колективне звернення щодо законодавчої ініціативи

 

Шановний Олександре Павловичу!

Телекомунікаційна спільнота занепокоєна станом реалізації реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності, принаймні у частині забезпечення організації збору і розподілу винагороди організаціями колективного управління у сфері «кабельна ретрансляція».

За результатами впровадження реформи, на провайдерів телекомунікацій для потреб телебачення і радіомовлення може бути покладений обов'язок тричі сплачувати за використання одного і того самого телевізійного контенту телеканалів: мовникам – за використання телепрограми за укладеними договорами (1), акредитованій ОКУ – за кабельну ретрансляцію (2), акредитованій ОКУ – за повторне публічне сповіщення (3), яке здійснюють мовники.

Така ситуація для індустрії провайдерів є неприйнятною, містить ризики суттєвого необґрунтованого підвищення тарифів для споживачів телевізійних сервісів, перетікання споживачів на російські безкоштовні і піратські телевізійні системи, а отже, потребує від нової влади прискіпливої уваги, перевірки правильності застосування оновленого законодавства і термінового виправлення помилок.

Отже, просимо Вас, захистити інтереси галузі та її робітників: зареєструвати і добитися прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про авторське право і суміжні права» в частині врегулювання спірних питань у сфері колективного управління «кабельна ретрансляція».

   Додаток до листа – пропозиції до проекту Закону, пояснювальна записка.

 

З повагою

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                         Анатолій Пятніков

 

Голова Правління АППК                                                                                      Наталія Клітна

 

Генеральний директор Всеукраїнської Асоціації операторів

кабельного телебачення і телеінформаційних мереж                               Галина Полхович