Колективне звернення щодо підтримки законопроекту №2042 від 03.09.2019 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики»

Вихідні реквізити
Вих. від 24.12.2019
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України

 Верховна Рада України

 

Фракція політичної партії «СЛУГА НАРОДУ»

 

Фракція політичної партії

 «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ»

 

Фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» 

 

Фракція політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»

 

Фракція політичної Партії «ГОЛОС»

 

Група «За майбутнє»

 

Група «ДОВІРА»

 

Колективне звернення щодо підтримки

законопроекту № 2042 від 03.09.2019 «Про внесення змін до деяких законів України

щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики»

 

Інтернет Асоціація України, Асоціація правовласників та постачальників контенту  і  Телекомунікаційна Палата України, як професійні об'єднання суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій, засвідчують свою повагу до народних обранців і закликають депутатів усіх політичних фракцій прийняти у другому читанні Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» реєстр. № 2042 від 03.09.2019, внесений народними депутатами України Федієнко О.П. та Крячко М.В. як такий, що забезпечує доступність і вибір постачальників телекомунікаційних послуг для мешканців багатоквартирних будинків.

Звернення пов'язане з розгорнутою компанією проти законопроекту в онлайн засобах масової інформації з його дискредитації, в якій йдеться про те, що документ нібито «нехтує правом власності й волею співвласників багатоквартирного будинку».

Стверджуємо, що законопроект № 2042 від 03.09.2019 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» навпаки встановлює прозорі умови укладення договорів і коло відповідальних осіб за доступ операторів до інфраструктури багатоквартирних будинків, прибираючи корупційні ризики.  Частіше за все співвласникам багатоквартирних будинків не відомо на яких умовах, яким провайдерам і з яких міркувань управителі ЖЕКів, голови ОСББ відкривають доступ у будівлі і куди витрачаються гроші операторів. Існують великі житлові масиви, де у окремих операторів відсутня конкуренція і працюють тіньові домовленості між управителями і окремими операторами телекомунікацій. Тому супротив «верхівки» управителів проти законопроекту нам зрозумілий.

Крім того, вважаємо, що вибіркова позиція власника об’єкта інфраструктури порушує, у тому числі, і вимоги статті 13 «Про захист економічної конкуренції».

Звертаємо також Вашу увагу на те, що у Проекті Закону, підготовленого до другого читання, вноситься норма до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  щодо обов'язку виконавця комунальної послуги  «за зверненням оператора, провайдера телекомунікацій або уповноваженої ними особи у разі недосягнення згоди щодо умов договору з доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, будинкової розподільної мережі скликати збори співвласників для обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників для укладення, внесення змін та розірвання договорів з доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, будинкової розподільної мережі та здійснення контролю за їх виконанням»».

Отже, оператори, провайдери телекомунікацій закликають парламентарів не зволікати, а прийняти законопроект № 2042 від 03.09.2019 у другому читанні.

 

З повагою

Голова Правління АППК                                                                                              Наталія Клітна

 

Голова Правління ІнАУ                                                                                            Анатолій Пятніков

 

Голова Ради ТелПУ                                                                                                        Тетяна Попова