Письмо относительно действия Приказа Госкомсвязи № 122 от 17.06.02 г.

31.03.2003
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Служби безпеки України

Радченко В.І.

Голові Державного комітету зв’язку та інформатизації України

Гончару М.В.

 

27 березня 2003 року в кількох Інтернет виданнях з’явилась інформація з посиланням на агенцію УНІАН, яка, між іншим, містить такий текст:

„Відповідно до "Порядку захисту державних інформаційних ресурсів в  інформаційно-телекомунікаційних системах" (наказ ДСТСЗІ СБ України від 24  грудня 2001 року (N  76)), наявність атестату відповідності дозволяє ЗАТ  "УкрСат" здійснювати обробку державних інформаційних ресурсів і  підключення державних установ до мережі Інтернет.”

Ми вважаємо, що таке повідомлення виникло тільки в результаті публікації неповної чи недостовірної інформації. Згідно інформації, яка відома ІнАУ, на виконання Указу Президента України від 24 вересня 2001 року (N 891/2001) "Про деякі заходи щодо захисту державних інформаційних ресурсів у мережах передачі даних" і постанови Кабінету Міністрів від 12 квітня 2002 року (N 522) "Про затвердження Порядку підключення до глобальних мереж передачі даних" Держкомзв’язку України видав Наказ № 122 від 17.06.02 р., який встановлює порядок підключення державних бюджетних організацій до мережі передачі даних та Інтернет для обробки та передачі інформації, що є об’єктом державної власності. Згідно цьому документу, до компаній, які надають послуги Інтернет державним органам, пред’являються певні вимоги. Вимога наявності атестату ДСТЗІ не є вичерпною. Крім того, перелік компаній, які відповідають таким вимогам повинен бути опублікований на сайті Держкомзв’язку України http://www.stc.gov.ua/

Між тим, повідомлення не містить посилань на цей документ.

У зв’язку з цим, не маючи, згідно Наказу, інформації на сайті Держкомзв’язку про включення до переліку підприємств, ми припускаємо, що дійсний порядок підключення вказаних вище організацій змінено.

В інтересах більшості учасників Інтернет ринку,  ІнАУ просить Вас роз’яснити наступні питання:

  1. Чи дійсно вже відмінено Наказ Держкомзв’язку №122 від 17.06.02 р., та регулювання порядку підключення державних установ до Інтернет здійснюється наказом ДСТСЗІ СБ України від 24 грудня 2001 року (N 76)?
  2. Чи дійсно "атестат ДСТСЗІ" сам по собі, без урахування всіх вимог Наказу Держком зв’язку №122 (щодо якості, та щодо встановлення системи моніторингу), та без включення до списку Держкомзв’язку - вже надає право оператору обслуговувати державні установи?
  3. Чи включено будь яку компанію до вищезгаданого переліку? Якщо включено - то чому про це немає інформації на сайті Держкомзв’язку згідно вимог Наказу Держкомзв’язку № 122 від 17.06.03 р.?

 

Директор ІнАУ

А. Мішуренко