Лист №194 від 23.10.2014 НКРЗІ щодо вироблення інструкції з рекомендаціями щодо дій в поточній ситуації провайдерів/операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність на територіях самопроголошених утворень ДНР та ЛНР

23.10.2014
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

ЖИВОТОВСЬКОМУ О.М.

 

 

 

 

Вих. № 194

від «23» жовтня 2014 р.

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Асоціація отримує інформацію про кроки «ДНР» та «ЛНР» щодо реєстрації та взяття під власний контроль провайдерів/операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність на територіях цих самопроголошених утворень.

Зокрема, постанова т.зв. Совета Министров Донецкой Народной Республики «О легализации деятельности Средств Массовой Информации и правилах производства и распространения массовой информации в Донецкой  Народной Республике» (у додатку) відносить особу, яка забезпечує доступ до ресурсів мережі Інтернет, до «розповсюджувачів» інформації, на яких поширюється «правовий режим засобів масової інформації» та відповідні санкції згідно «Закону ДНР О военном положении». Подібні вимоги надходять провайдерам і від представників «ЛНР».

Ці дії «ДНР» та «ЛНР» призводять до надзвичайних санкцій щодо суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій Донецької та Луганської областей, які налаштовані на виконання законів України, до повної втрати Україною контролю над інформаційним простором на цих територіях, а також до порушення прав громадян на отримання якісної телекомунікаційної послуги.

Зважаючи на визначені законодавством України функції і повноваження НКРЗІ та обов’язки посадових осіб Комісії, закликаємо Вас терміново здійснити необхідні розпорядження щодо вироблення в якнайшвидший термін рекомендацій щодо дій в поточній ситуації провайдерів/операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність на територіях самопроголошених утворень «ДНР» та «ЛНР».

Ми вважаємо, що в поточний період всі можливі зусилля НКРЗІ на виконання вимог ст. 19 Закону України «Про телекомунікації» щодо контролю за якістю телекомунікаційних послуг мають бути направлені не на «боротьбу» з невеликими гравцями ринку телекомунікацій, а на організаційну, інформаційну і нормативну підтримку діяльності провайдерів/операторів телекомунікацій Донецької та Луганської областей, які намагаються діяти в правовому полі України, та реалізацію через їх діяльність захисту базових прав громадян України, які проживають на цих територіях, на отримання телекомунікаційних послуг.

Інтернет Асоціація України готова підтримати саме такий підхід у роботі НКРЗІ.

 

Додаток: Постанова т.зв. «Совета Министров Донецкой Народной Республики О легализации деятельности Средств Массовой Информации и правилах производства и распространения массовой информации в Донецкой  Народной Республике» на 8 арк.

 

З повагою,

Заступник Голови Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     С.Одинець

 

 

 

Прикріплені файли: