Лист №170 від 22.10.2010 Голові Державного комітету України з питань регулярної політики та підприємництва щодо сприяння

22.10.2010
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

 Голові Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва   Бродському М.Ю.  
 
                                              Вих. № 170                                              від 22.10.2010 р.

 

Шановний Михайле Юрійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи  законні інтереси понад  100 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, звертається до Вас з проханням про сприяння у ліквідації посередницьких структур, які за підтримки місцевих органів виконавчої влади нав‘язують свої послуги операторам/провайдерам телекомунікацій в процесі надання останніми телекомунікаційних послуг своїм споживачам.

Протягом поточного року у м. Києві та ряді інших міст України набула розповсюдження практика створення комунальних підприємств, які, не будучи балансоутримувачами будинків та споруд, не маючи власної інфраструктури та навіть персоналу для обслуговування телекомунікаційних мереж, пропонують операторам/провайдерам телекомунікацій укладання договорів про доступ до будинків та споруд, на території яких розмішуються або створюються телекомунікаційні мережі, про використання (оренду) приміщень для розміщення телекомунікаційних мереж та про обслуговування цих мереж.

Одночасно на фоні прямого або опосередкованого потурання цим процесам з боку місцевих органів виконавчої влади чиняться перешкоди при укладанні або подовженні договорів між операторами/провайдерами телекомунікацій та безпосередніми балансоутримувачами будинків та споруд.

Розцінки на «послуги» таких комунальних підприємств у кілька разів перевищують суми, які в результаті доходять до балансоутримувачів будинків та споруд та направляються на утримання телекомунікаційних мереж. Левова  частка коштів залишається посередникам та є базою для розвитку корупційної моделі.

Ця проблема була розглянута під час круглого столу «Інструменти взаємодії держави і бізнесу у питаннях нормативного забезпечення розвитку ринку телекомунікацій», який ІнАУ разом з Українським союзом промисловців та підприємців (УСПП) провела у м. Києві, 6 жовтня 2010 р., результат її розгляду відображений у п. 6,7 та 8 Резолюції цього круглого столу (додається).

 

Приклад такого підходу у м Києві. У Дарницькому районі м. Києва отримання дозволу на створення телекомунікаційної мережі можливе лише після укладання договору на умовах Комунального підприємства «Агентство по залученню інвестицій», створеного у грудні 2009 р. Дарницькою районною радою м. Києва. Аналогічні підходи використовуються у Шевченківському, Подільському, Печерському, Оболонському районах м. Києва.

 

Приклад такого підходу у м Одесі. Комунальне підприємство «Одеські інженерні мережі» за повної підтримки органів місцевої влади, погрожуючи відключенням електроенергії, настійно «просить» операторів/провайдерів укласти з ним договори, незважаючи на наявність діючих договорів з балансоутримувачами.

 

Інтернет Асоціація України має копії відповідних листів та документів та готова при необхідності їх надати. Сподіваємось на Вашу підтримку з цього питання.

 

Додаток: Резолюція круглого столу «Інструменти взаємодії держави і бізнесу у питаннях нормативного забезпечення розвитку ринку телекомунікацій», м. Київ, 6 жовтня 2010 р., на 3 стор.

 

 

 

З повагою,

Голова Правління ІнАУ                                              Тетяна Попова