Лист №128 від 20.07.2012 р. Генеральному прокурору України щодо випадків демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж (БРМ)

20.07.2012
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

 

Копія: Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.

 

Копія: Заступнику Генерального прокурора України - прокурору Автономної Республіки Крим

Павлову В.В.

 

Копія: Начальнику ГУМВС України в Автономній республіці Крим

Слєпаньову М.А.

 

 

 

Вих. № _128___

від _20_ липня 2012 р.

 

Шановний Вікторе Павловичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 120 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу.

Нашу стурбованість викликає той факт, що останнім часом непоодинокими стали випадки демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж (БРМ) операторів та провайдерів телекомунікацій у цілому ряді регіонів України представниками органів місцевої влади та комунальних підприємств під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій. Такі дії часто відбуваються за невтручання або навіть підтримки зловживань з боку правоохоронних органів.

Метою у більшості випадків є перерозподіл телекомунікаційного ринку на користь комунальних підприємств або суб’єктів господарювання, пов’язаних з окремими керівниками органів місцевого самоврядування.

Загальною ознакою таких випадків є створення органами місцевого самоврядування перешкод для укладання або подовження угод провайдерами та операторами телекомунікацій з представниками балансоутримувача або експлуатуючих підприємств на розміщення і обслуговування телекомунікаційного обладнання та мереж з наступним демонтажем обладнання та мереж на основі штучно створених правових підстав.

Показовою є ситуація з провайдером телекомунікацій м. Армянськ Автономної республіки Крим СПД Соломахою Ю.В. (№ 1599 у Списку суб’єктів господарювання, що внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій НКРЗІ), обладнання якого було демонтовано у липні поточного року, в результаті чого близько 4 тис. споживачів м. Армянськ були позбавлені доступу до мережі Інтернет (копія листа СПД Соломахи Ю.В. до ІнАУ на 5 арк. – у додатку). Звертаємо Вашу увагу, що даний СПД неодноразово звертався до прокуратури
м. Армянська з метою захисту своїх законних прав, в чому йому було фактично відмовлено.

Такі випадки є свідченням того, що Доручення Президента України від 21.03.2012 р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет», не повною мірою сприймається та виконується представниками органів влади всіх рівнів.

У цій ситуації звертаємось до Вас з наступним:

1.      Враховуючи надзвичайну соціальну значимість телекомунікаційних послуг на сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства України, а також гарантування законодавством України права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг та своєчасне і якісне одержання телекомунікаційних послуг, просимо Вас звернути особливу увагу регіональних органів прокуратури на необхідність забезпечення негайного реагування на всі факти демонтажу телекомунікаційного обладнання та  пошкодження ліній зв’язку, у відповідності до діючого законодавства України.

2.      Просимо Вас ініціювати перевірку законності фактів демонтажу телекомунікаційного обладнання та пошкодження ліній зв’язку СПД Соломахи Ю.В., м. Армянськ Автономної республіки Крим, законності дій прокуратури м. Армянськ у даній ситуації, законності відмови у порушенні кримінальної справи за фактом умисного пошкодження лінії зв’язку за заявами СПД Соломахи Ю.В. від 9-12.07.2012 р. та можливих ознак порушення органами державної влади та місцевого самоврядування м. Армянськ законодавства України у сфері боротьби з корупцією при видачі технічних умов на розміщення мереж у м Армянську протягом 2011-2012 рр. 

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                   С.Бойко