Лист №108/2 від 25.06.2014 Голові Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів енергетичного комплексу

25.06.2014
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки

МАРТИНЕНКУ Миколі Володимировичу

 

 

 

Вих. № 108/2

від «25» червня 2014 р.

 

Щодо доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів енергетичного комплексу

 

Шановний Миколо Володимировичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Стрімкий розвиток технологій, а також зростання споживацького попиту на телекомунікаційні послуги, необхідність забезпечення безперешкодного доступу споживача до таких послуг, вимагає на сьогодні адекватного державного регулювання питань доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів міської інфраструктури та електроенергетичних комплексів та споруд для проведення відповідних робіт з розташування, модернізації та експлуатації телекомунікаційних мереж .

Особливості розташування інфраструктури телекомунікаційних мереж передбачають використання об’єктів електроенергетичного комплексу, які в національному законодавстві чітко не регламентовані, що значно стримує розвиток телекомунікацій, створює конфліктні ситуації між операторами, провайдерами телекомунікацій та представниками органів обленерго на місцевому рівні.

Зазвичай, умови та порядок доступу оператора, провайдера телекомунікацій до об’єктів енергетичного комплексу в різних регіонах має відмінності, як розміром плати так і переліком документів дозвільного характеру, хоча природа таких взаємовідносин має тотожні риси і не містить регіональних особливостей.

Можливими механізми подолання наявних нині проблем є:

1.    Спрощення процедури розміщення телекомунікаційного обладнання в приміщеннях загального користування, технічних приміщеннях багатоквартирних жилих будинків різних форм власності шляхом встановлення єдиних правил.

2.    Удосконалення процесу укладення договорів енергопостачання між обленерго та операторами, провайдерами телекомунікацій шляхом розроблення типових договорів.

3.    Організації спільного підвісу кабелів зв’язку на електричних опорах та укладення відповідних договорів, в тому числі встановлення прозорого єдиного механізму ціноутворення послуг в відповідній сфері.

4.    Вдосконалення нормативного регулювання споживання електричної енергії суб'єктами господарювання, що надають телекомунікаційні послуги мешканцям багатоквартирних житлових будинків, з метою його спрощення безоблікового споживання по потужності обладнання.

5.    Спрощення нормативного регулювання використання земель комунальної та іншої власності при будівництві наземних та підземних кабельних ліній зв’язку.

 

З метою вирішення нагальних для галузі питань, просимо надати спільне доручення Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розробити єдиний, прозорий механізму взаємодії операторів, провайдерів телекомунікацій з обленерго при будівництві та використанні кабельних ліній електрозв’язку, організації спільного підвісу тощо.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т. Попова