Лист № 96/1-2 від 24.04.2019 ВРУ щодо проекту Закону про внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про центральні органи виконавчої влади» (№ 6256 від 28.03.2017)

Вихідні реквізити
Вих. № 96/1-2 від 24.04.2019
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України

Голові Верховної Ради України 
ПАРУБІЮ А.В.

 

Голові Комітету з питань

Регламенту та організації роботи Верховної Ради України

ПИНЗЕНИКУ П.В.

Вих. № 96/1-2

від 24 квітня 2019 року

 

Щодо проекту Закону про внесення змін до законів України

«Про комітети Верховної Ради України» та «Про центральні органи виконавчої влади»

щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради України

та співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств

(реєстраційний № 6256 від 28.03.2017)

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

05.04.2018 р. Верховною Радою України було прийнято в першому читанні проект Закону про внесення змін до Законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про центральні органи виконавчої влади» щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради України та співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств, № 6256 від 28.03.2017 (далі – Проект Закону).

Проект Закону передбачає, що назви та предмети відання комітетів Верховної Ради, як правило, мають співвідноситися із сферами діяльності міністерств. Таке співвідношення, на думку авторів Проекту Закону, має на меті дієву співпрацю парламентських комітетів і профільних міністерств, що дасть змогу краще узгоджувати їхню спільну діяльність, сприяючи, таким чином, прийняттю більш якісного законодавства.

Погоджуючись в цілому з такою аргументацією щодо координації діяльності комітетів і міністерств, звертаємо Вашу увагу на те, що такий підхід фактично залишає поза зоною парламентського контролю таку важливу сферу економіки України, як інформатизація та зв’язок.

Сферою інформатизації та зв’язку в Україні опікується не окреме міністерство, а цілий ряд окремих органів державної влади: Адміністрація Держспецзв’язку, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, Державне агентство з питань електронного урядування. Разом з тим, сфера інформатизації та зв’язку є одним з найважливіших сегментів національної економіки як з огляду її внеску в державний бюджет, так і з огляду зростання її гуманітарної ваги в сучасному світі. Ця сфера має високу динаміку розвитку і потребує значної уваги і роботи законодавця.

Діяльність у парламенті України восьмого скликання Комітету з питань інформатизації та зв’язку надала ІКТ-галузі України необхідну фахову законодавчу підтримку і надала необхідної динаміки розвитку галузі інформатизації та зв’язку. Це особливо помітно, якщо взяти до уваги негативний досвід роботи ВРУ попередніх скликань, який довів неефективність поєднання в одному комітеті таких різнорідних сфер як транспорт та ІКТ.

Повернення застарілих підходів щодо механічного суміщення в єдиному органі парламентського контролю сфери ІКТ та інших неспоріднених галузей, як, наприклад, транспорт, завадить розвитку обох галузей і загальмує інноваційний процес реформування.

Парламент сучасної інноваційної держави повинен мати комітет, до відання якого відносяться питання розвитку інформаційного суспільства, інформатизації, електронного урядування, електронного документообігу, телекомунікацій і поштового зв’язку, що дасть Україні ефективний законодавчий інструмент для перетворення на сучасну «цифрову» державу. Так, як це робить Європа, прийнявши програмний документ «Цифровий порядок денний для Європи». 

З огляду на зазначене, просимо Вас сприяти відхиленню проекту Закону реєстраційний № 6256 від 28.03.2017 р. при розгляді його у другому читанні, або, принаймні, сприяти поверненню Проекту Закону головному комітету для доопрацювання статті 1 з наступним поданням на повторне друге читання.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                              О. Федієнко