Лист № 9 від 27.01.2011 р. Віце-прем'єр- міністру України п. Колєснікову Б.В., щодо проекту змін до Закону України "Про телекомунікації" стосовно порядку і правил функціонування точок обміну трафіком у телекомунікаційних мережах

27.01.2011
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Віце-прем'єр-міністру України –

Міністру інфраструктури України

п. Колєснікову Б.В.

 

01135, м. Київ-135, пр. Перемоги, 14

факс 044 486-7206

 

Вих № 9

від 27.01.2011 р.

 

Щодо проекту змін до Закону України «Про телекомунікації» стосовно порядку і правил функціонування точок обміну трафіком у телекомунікаційних мережах.

 

Шановний Борисе Вікторовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси більш ніж ста компаній, що працюють в сфері телекомунікацій, звертається до Вас з приводу наступного.

На офіційному веб-сайті Міністерства інфраструктури України розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації», яким передбачається розширення повноважень Центрального органу виконавчої влади в галузі зв'язку (ЦОВЗ) шляхом надання йому функції затвердження технічних вимог до порядку і правил функціонування точок обміну трафіком у телекомунікаційних мережах.

Як стверджується у пояснювальній записці до цього документу, його розроблено на виконання п. 94 Орієнтовного плану законопроектних робіт на 2010 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 № 1231-р. Цей пункт передбачає внесення Мінтрансзв'язку змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо вдосконалення законодавства у сфері телекомунікацій з метою адаптації положень Закону України «Про телекомунікації» до законодавства Європейського Союзу. При цьому посилання на конкретні законодавчі акти Європейського Союзу у пояснювальній записці відсутні, а міститься лише посилання на документи, що були підготовлені в рамках роботи 13-ї дослідницької групи бюро стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку.

Звертаємо Вашу увагу, що документи 13-ї дослідницької групи бюро стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку лише дають визначення «точки обміну трафіком» та опис її функціональності і не містять жодних рекомендацій стосовно повноважень державних органів щодо затвердження технічних вимог до порядку і правил функціонування точок обміну трафіком у телекомунікаційних мережах.

Таким чином, у пояснювальній записці до вищезгаданого проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» фактично є безпідставними як посилання на відповідне законодавство Європейського Союзу, так і суть рекомендацій однієї із структур Міжнародного союзу електрозв’язку стосовно точок обміну трафіком у телекомунікаційних мережах.

Крім цього, пропозиції щодо розширення повноважень Центрального органу виконавчої влади в галузі зв'язку ідуть врозріз із задекларованим курсом Президента та уряду України щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя.

Враховуючи наведене вище, просимо Вас, шановний Борисе Вікторовичу, вжити відповідних заходів та не вносити до Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» стосовно порядку і правил функціонування точок обміну трафіком у телекомунікаційних мережах.

 

 З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т. Попова